Naujienos

Lapkričio 11 dieną mūsų mokyklos trečiokai su savo mokytojomis rinkosi progimnazijos bibliotekoje. Tą dieną bibliotekoje buvo švenčiamas Pepės gimtadienis. Taip prasidėjo Šiaurės šalių literatūros savaitė,  kurios tema „Šventės Šiaurės šalyse“. Čia trečiokus pasitiko Pepė, Anika ir Tomis.

Penktų  klasių mokiniams vyko prevenciniai mokymai apie tabako žalą žmogaus organizmui. Aptarta fizinė žala žmogaus organizmui, sukeliama nuodingų cheminių medžiagų, esančių cigarečių dūmuose. Pateikta informacija apie psichologinius veiksnius, dėl kurių pradeda rūkyti jauni žmonės. Mokymai vyko bendradarbiaujant su Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuru.

Kalbėti su vaikais apie poeziją? Šiame technologijų, greičio, informacijos amžiuje?.. Neįdomu, visiška nesąmonė! Taip galvoja daugelis. Bet vis dėlto nutarėme pabandyti. Progimnazijos trečiokai, lydimi savo mokytojų, skaitė, kalbėjosi apie eilėraščius. Kaip susidraugauti su eilėraščiu? Kodėl  mieliau skaitome  prozos kūrinius? Ar suaugusiųjų siūlomi eilėraščiai patinka vaikams?

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje pradėtos įgyvendinti projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 priemonės „Psichologinės pagalbos teikimas“ veiklos.
Numatyta iki š.m. gruodžio mėnesio pabaigos organizuoti individualias psichologų konsultacijas mokiniams, mokytojams, mokinių tėvams, grupines konsultacijas mokinių grupėms, klasės valandėles visoms 1-8 klasėms, mokymus  progimnazijos mokytojams.

Spalio 25 d. ir lapkričio 5 d.  progimnazijos 6-8 klasių vaikinų futbolo komandos dalyvavo Utenos apskrities vaikinų salės futbolo žaidynių „MRGOLAS“ zoniniame etape. Abi komandos pasirodė puikiai ir užėmusios pirmąsias vietas pateko į Aukštaitijos regiono finalą. Sveikiname komandas su pergale ir linkime sėkmės finale.

Paskutinįjį penktadienį prieš rudens atostogas visada progimnazijoje sujudimas. Juk ši diena ypatinga – tai penktokų krikštynos. Šiemet šventė buvo linksma ir įsimenanti. Penktokų „krikštatėviais“ tapo aštuntokai. Jie paruošė gausybę užduočių ir išbandymų. Reikėjo atsakyti į itin gudrius bei suktus klausimus, sugalvoti komplimentų klasės auklėtojai, kurti sveikinimą mokyklai... Norėdami tapti progimnazijos piratais, penktokai visas užduotis puikiai atliko, įveikė išbandymus, prisiekė būti šauniais piratais. Šventė neprailgo, o progimnaziją papildė šaunūs, drąsūs bei išradingi piratai.

Lapkričio mėnesį numatomi renginiai, netradicinės veiklos, konkursai:
Lapkričio 4-7 d. – Poezijos popietė 3 kl. mokiniams „Bet kartą aš eilėraštį skaičiau“.
Lapkričio 4-15 d. – Informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“.
Lapkričio 11-15 d. – Šiaurės šalių literatūros savaitė 2019 „Šventės šiaurės šalyse“.
Lapkričio 12 d. – Mokyklinis konkursas „Dailyraščio meistras“ 3-4 kl.
Lapkričio 14 d. – Šiaurės Europos šalių bibliotekų savaitės renginys 8 kl.
Lapkričio 20 d. – Nacionalinė gamtosaugos olimpiada 7-8 kl.
Lapkričio 25 d. – Ilgalaikio tarpdalykinio lietuvių- anglų kalbų projekto „Baugios istorijos“ pristatymas.
Lapkričio 27 d.  – Rajoninis konkursas „Dailyraščio meistras“.