Naujienos

Gruodžio 10 dieną, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje vyko renginys „Adventiniai garsiniai skaitiniai“, skirtas pradinių klasių mokiniams. Pradinukai dalijosi savo žiniomis apie šv. Kalėdų šventimą, pasakojo, ką jiems reiškia ši šventė.

Gruodžio 3 dieną 5c ir 6b klasių mokiniai vyko į edukacinę – pramoginę ekskursiją į Trakus. Pirmiausia mokiniai lankėsi Trakų salos pilyje, kur jiems vyko edukaciniai užsiėmimai. Berniukai dalyvavo „Viduramžių karybos“ užsiėmime, kurio metu buvo pristatyta vizualinė medžiaga apie XII-XV amžių Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Dalyviai buvo įtraukti į diskusiją, apžiūrėjo ginklus, matavosi šarvus.

Gruodžio 4 d. progimnazijoje  vyko spektaklis-žaidimas „Uch! Ach! A-ja-jai!, arba Kiemsargių svajonės“. UCh, Ach ir A-ja-jai – trys kiemsargiai, kiekvieną rytą šluojantys gatvę... Nykus ir pabodęs darbas, pilka kasdienybė... Tačiau juose, kaip ir kiekviename iš mūsų, gyvas vaikystės prisiminimų, žaidimo, stebuklo troškimas. Vieną rytą, jie visai netyčia pradeda žaisti: atgyja šluotos, virvės, laikraščiai ir kibirai... Žiūrovai kviečiami dalyvauti šiame žaidime, kuris netikėtai virsta keistų personažų pasirodymu.

Gruodžio 4 dieną vyko mintino skaičiavimo konkursas 8 klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo po penkis mokinius iš kiekvienos klasės. Užduotys buvo atliekamos kompiuteryje naudojantis mintino skaičiavimo konkurso treniruočių lauku. Mokiniai mintinai atliko sudėties, atimties, daugybos ir dalybos veiksmus su įvairiais skaičiais. 

Lapkričio 30 d. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo kasmetinėje NMA organizuojamoje matematikos olimpiadoje. Geriausiai pasirodė aštuntokai. Andriui Gasiukevičiui pritrūko vieno taško iki prizinės vietos. Olimpiada labai susidomėjo penktokai. Nors įspūdingų rezultatų nepademonstravo, bet jau laukia revanšo kitais metais. O potencialo ir gebėjimų tikrai turi.

Gruodžio 2 d. progimnazijoje svečiavosi Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė, kuri vykdė meno terapijos užsiėmimus. Jų metu įvairaus amžiaus vaikai dalyvavo kūrybos procese, galėjo laisvai kurti, žaisti spalvomis ir kvapais, fantazuoti. 

Gruodžio 3 dieną ketvirtokai klausėsi paskaitos apie elektroninių cigarečių žalą. Valandėlę vedė Ignalinos visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo. Mokiniai suprato, kad rūkymas labai pavojingas ir svarbu jam pasakyti NE.