Naujienos

Kovo mėnesį startavo tarpdalykinis anglų-rusų kalbų projektas „Patarlių pasaulyje“, kuriame dalyvavo 6a ir 6c klasių mokiniai. Projekto tikslas – ugdyti teigiamas mokinių kalbų mokymosi nuostatas ir skatinti suvokti užsienio kalbą kaip tarpkultūrinio bendravimo priemonę.

Balandžio 2 d. nuotoliniu būdu vyko Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Posėdyje priimti sprendimai:

Č. Kudabos progimnazija įpareigojama pasirengti pradinių klasių mokinius ugdyti  mišriu būdu, testuojant mokinius ir jų namų ūkių narius bei darbuotojus ir jų namų ūkių narius kaupinių metodu.
Neformalųjį mokinių švietimą nuo 2021 m. balandžio 6 d. organizuoti nuotoliniu būdu iki kito sprendimo.

Nuo balandžio 12 d. 1- 4 kl. mokiniai bus ugdomi nuotoliniu būdu kol bus pasiruošta kaupinių tyrimo organizavimui mokykloje.

Sveikiname artėjančių Šv. Velykų proga.

Kovo 24 dieną  vyko  savivaldybių etapo rajoninė 5-8 klasių mokinių  biologijos olimpiada, kurios tikslas puoselėti mokinių domėjimąsi biologija bei ugdyti gamtos mokslų ir bendrąsias kompetencijas. Mokiniai užduotis atliko prisijungę prie Edukos sistemos.Olimpiados užduočių turinį sudarė: gamtos tyrimai, organizmų sandara ir funkcijos, gyvybės tęstinumas ir įvairovė, organizmas ir aplinka, biosfera ir žmogus.Joms atlikti buvo  skirta 1 astronominė valanda. Olimpiadoje dalyvavo 8 mūsų mokyklos mokiniai. 6 klasių tarpe Emilija Vasiljevaitė, 6c klasės mokinė, užėmė I vietą, o III vietą – 6a klasės mokinė Adrija Baranovskaja. 7 klasių tarpe I vietą laimėjo 7b klasės mokinys Enrikas Butavičius, o III vietą – RugilėPilinskaitė. Tarp 8 klasių II vieta atiteko 8a kl.  Augustei Raslanaitei . Džiaugiamės mokinių pasiekimais.

Mokiniai, besidomintys gamta, dažnai dalyvauja įvairiose nuotolinėse pamokose, kurias organizuoja  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Jų metu galima ne tik tas pamokas stebėti, bet ir atlikti jų metu skirtas užduotis.
6a klasės mokinė Gabrielė Zabulytė, dalyvavusi ir atlikusi užduotis „Pažinimo voratinklio“ pamokose, sulaukė malonios staigmenos – prizo už teisingai atliktą užduotį. Džiaugiamės Gabrielės aktyvumu ir sveikiname gavus prizą.

5c klasės mokiniai dalyvavo tarpdalykiniame lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projekte „Mano knygos veikėjas“. Projekto tikslas – stiprinti tarpdalykinę lietuvių kalbos ir informacinių technologijų integraciją aktyvinant mokinių domėjimąsi grožine literatūra ir sudarant sąlygas kūrybiškai pristatyti grožinės literatūros kūrinius.

Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius 6a klasės mokiniai papildė geografiškai. Jie nutarė pasitikrinti geografinių sąvokų kirčiavimą ruošdami pateiktis, sąvokoms parinko iliustracijas. Kadangi užduotis atliko individualiai, tai pristatymuose dažnai kartojo tas pačias sąvokas – taip ir išsiaiškino, kurios kelia pavojus kirčiuojant, ir geriau įsiminė taisyklingą jų tarimą.

Dabar šeštokai puikiai žino, kaip taisyklingai kirčiuoti žodžius: geografas, seismografas, atlasas, pusiasalis, Antarktida ir kt.