Tradiciškai minint Žemės dieną jau keletą metų penktokams organizuojama netradicinė veikla. Dirbdami grupėmis mokiniai aiškino gamtines sąvokas, bandė atpažinti augalus ir gyvūnus, kūrė patarles ir atsakinėjo į nelengvus klausimus. Paaiškėjo, kad penktokai smalsūs ir nemažai išmano apie gamtos pasaulį.

Šiais metais antrokai su savo mokytojomis D. Marcinauskiene, D. Vilčinskiene ir R. Jeremejeva nusprendė dalyvauti projekte „Sveikame kūne – sveika siela“. Pirmas užsiėmimas – higiena, kuris vyko kovo 15 d. Jį vedė mūsų mokyklos slaugytoja Irena Čeponienė. Antrokai, susirinkę aktų salėje, klausėsi pasakojimo, kaip asmens higiena padeda saugoti sveikatą.

Kovo mėn. 14 d. ir 18 d. 5a ir 5b klasių mokiniai su istorijos mokytoju A. Marcinausku dalyvavo ekskursijoje į Ignalinos mokesčių inspekciją pagal profesinio veiklinimo programą. Penktokai sužinojo, kam reikalingi mokesčiai, kodėl reikia mokėti mokesčius? Taip pat susipažino su mokesčių istorija. Kudabiečiai praturtino savo žinias, turiningai praleido laiką.

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 2c ir 4a klasės mokiniai su savo mokytojomis Regina Jeremejeva ir Romualda Bagdoniene dalyvauja projekte „Technologijų vedliai“. Tai „Google.org“ remiama ir „bit&Byte“ kuriama bei įgyvendinama kūrybinių technologijų mentorystės programa, kurios metu pradinukai mokosi pirmų programavimo žingsnių.

Kovo 11-oji diena yra pamatinis akmuo, ant kurio pastatyti dabartinės valstybės pamatai. Tai yra ir  šventė, ir puiki proga pamąstyti, kokia Lietuva yra dabar, ką mes jau pasiekėme ir kokius tikslus turėtume įgyvendinti ateityje. Lietuva, Tėvynė ir Laisvė – žodžiai, kiekvieno lietuvio širdyje įrėžti amžiams.

Kovo 4 dieną, pirmadienį, mūsų progimnazijoje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Mugės atidarymo metu pirkėjų bei prekeivių akis ir ausis džiugino šokių kolektyvas „Dringelė“ (vadovė N. Žygienė) ir muzikos mokytojo J. Cicėno suburtas mokinių ansamblis.

Vasario 28 dieną progimnazijos bibliotekoje atidaryta Ignalinos krašto dailininkės Nijolės Trinkūnienės kūrybos darbų paroda „Einu ten, kur veda širdis…“ . Net 23 paveikslai papuošė bibliotekos sienas, vėlimo technika atlikti darbai ir, žinoma, nepaprasti margučiai. Parodos atidarymo renginyje dalyvavo progimnazijos direktorė, pavaduotojos ir didelis būrys Nijolės auklėtinių.