Renginiai

Vasario 26 dieną antrokai dalyvavo Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykusioje literatūrinėje valandėlėje „Skambios ir dainingos poezijos kūrėja“, skirtoje poetės Almos Karosaitės 75-čiui paminėti. Vaikai susidomėję žiūrėjo „Mįsliuko“ lėlių teatro inscenizuotas dvi Almos Karosaitės pasakėles su eiliuotais intarpais: „Asilėlis Benas žinių šaltinyje“ ir „Kurgi ta Asilija“. Jose pasakojama apie asiliuko Beno nuotykius ir gyvenimo pažinimo mokslus. Sudomino antrokus ir kilnojamoji edukacinė paroda ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, popierinio asilėlio gaminimas bei išmaniųjų grindų žaidimai.

Jei pamokos tema susijusi su žodynais ar žinynais, kur gali būti tinkamesnė jai pamoka, jei ne mokyklos bibliotekoje? Šeštokus pasitikusi D. Šimonienė pamoką pradėjo pristatydama Lietuvių kalbos dienoms skirtą ekspoziciją ir papasakodama įdomių faktų apie mūsų gimtąją kalbą. O sklaidydami gausią žodynų bei žinynų  kolekciją mokiniai susipažino su jų turiniu, aptarė paskirtį ir naudingumą.

Vasario 14 d. vyko mokyklinis jaunųjų geografų konkursas, skirtas skleisti žymaus geografo prof. Česlovo Kudabos idėjas, populiarinti geografijos dalyką mokinių tarpe, plėtoti geografinį pasaulėvaizdį bei sudaryti galimybę mokiniams pasitikrinti geografijos žinias ir gebėjimus, įsivertinti savo geografinį išprusimą. 32 mokiniai varžėsi trijose amžiaus grupėse.  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kurie mokiniai laimėjo mokyklinį konkursą:

Vasario 13 d. pirmokai dalyvavo paskaitėlėje „Asmens higienos įgūdžių ugdymas. Mano draugas šukos, muilas, dantų šepetukas“. Užsiėmimą vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokykloje I. Čeponienė. Pirmokams įdomiai ir vaizdžiai papasakojo, paaiškino, kam reikalingos šukos, pademonstravo, kaip švariai nusiplauti rankas, parodė, kaip taisyklingai valytis dantis, kada keisti dantų šepetuką. Mokiniai suprato, kad sveikata priklauso nuo asmens higienos ir aplinkos švaros.

Vasario 10 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 3, 4, 5, 6 klasių moksleiviai varžėsi „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybose. Trečių klasių grupėje nugalėjo 3b. Ketvirtų klasių grupėje nugalėjo 4a. Penktų klasių grupėje – 5c. Šeštų klasių – 6a. 
Sveikiname nugalėtojus ir visus dalyvius nugalėjusius save. 
Linkime vienybės, pasitikėjimo ir tikėjimo!

 

Mokinių tarybos iniciatyva vasario 14 d. buvo paminėta Šv. Valentino diena. Vyko smagiosios pertraukos, kurių metu progimnazijos vaikai galėjo pašokti, linksmai pabendrauti. Vakare 7-8 klasių mokiniai buvo pakviesti į filmo „Trys žingsniai iki tavęs“ peržiūrą. Po jo vyko diskoteka. Vakaras vaikams labai patiko. Buvo linksma ir smagu. Šiuo renginiu buvo duotas startas mokinių žiemos atostogoms.

Vasario 10 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos sporto salėje vyko jau kelintus metus iš eilės organizuojamos Jaunojo pasieniečio būrelių narių krepšinio 3 × 3 varžybos. Šiais metais varžybose dalyvavo net 16 (11 vaikinų ir 5 merginų) komandų iš Ignalinos, Vidiškių, Didžiasalio „Ryto“, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Švenčionėlių Mindaugo, Visagino „Atgimimo“ gimnazijų, Ignalinos Česlovo Kudabos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijų ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus.