Aktualijos

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias. Mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.
Įsidarbinimo galimybių barometras – tai kasmetinė Užimtumo tarnybos rengiama įsidarbinimo galimybių artimiausiems metams prognozė 155 profesijų atstovams.

Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ 2021 „Vaikų linija“ pristato socialinę kampaniją „Praleisk progą pasityčioti“. Šia kampanija norime pakviesti visus tuos, kurie mėgsta pasityčioti iš kitų, inicijuoja patyčias ar jas palaiko, laiku sustoti ir savo neigiamas emocijas išreikšti kitais būdais, neskaudinant ir nežeminant kitų. Kampanija skatiname keisti savo elgesį ir išmokti praleisti progas pasityčioti.

Švęskime laisvę! Su vasario 16-ta!

Sveiki Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleiviai. Kaip ir kiekvienais metais prieš Kalėdas mokykloje organizuojamas  kalėdinis paštas, tačiau šiais metais vyrauja karantinas. Bet nenusiminkite! Mes - mokinių taryba Jus visus maloniai kviečiame rašyti laiškus draugams nuotoliniu būdu! Kiekvienas turite galimybę parašyti linkėjimus savo mokyklos draugams ar mokytojams Kalėdų proga! Tai padaryti tikrai nebus sunku. Jums reikia paspausti ant nuorodos http://www.ltvirtove.lt/atvirukai.php?lt=kalediniai  arba https://www.cards.lt/atviruku-kategorija/7/1/sv-kaledu-ir-naujuju-metu-atvirukai įrašyti draugo el. pašto adresą, parašyti savo vardą, taip pat ir draugo, kuriam norite siųsti sveikinimą ir taip jį nustebinti. Kviečiame dalyvauti ir linkime smagių akimirkų skaitant virtualius sveikinimus.

Jau minėjome, kad spalio – lapkričio mėnesiais 4a ir 8 a klasių mokiniai vykdė lietuvių- anglų kalbų projektą „Baugios istorijos“. Ketvirtokai pasijuto tikrais šiurpių istorijų kūrėjais, o aštuntokai – jų kūrinių vertėjais iš lietuvių į anglų kalbą. Savo istorijas ketvirtokai skaitė mokyklos bibliotekoje, o lapkričio 30 dieną pagaliau jau visi – ir pradinukai, ir aštuntokai – „susitiko“ pristatyti savo darbų. Aštuntokai skaitė vertimus, o ketvirtokai, atpažinę savo kūrinį, perskaitydavo originalo kalba(lietuviškai). Pamokos pabaigoje ketvirtokai draugiškai pamojavo savo vertėjams, linkėdami kuo greičiau sugrįžti į realias klases.

Tikėtina, kad kol tęsis karantinas, progimnazijoje 5-8 klasės dirbs nuotoliniu būdu.
Priemonės. Jau susisiekta su mokiniais ir šeimomis,  ir išsiaiškinta, kokias priemones – kompiuterį, išmanųjį telefoną, interneto ryšį – mokiniai namie turi, ko trūksta. Trūkstamomis priemonėmis progimnazija jau aprūpino mokinius.

Šių metų spalio mėnesį skelbiama pasaulinė iniciatyva – „Go RED“, kuri kviečia kalbėtis apie disleksiją – paplitusį mokymosi sutrikimą – bei palaikyti visus vaikus, susiduriančius su juo.
Paskutiniais duomenimis disleksijos sutrikimą turi net apie 10 proc. vaikų, o jį nustatyti galima tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Kas gi yra disleksija? Prof. dr. R. Ivoškuvienė apibūdina disleksiją kaip skaitymo trūkumus, kuomet daromos klaidos yra stabilios, pasikartojančios: raidžių ir skiemenų praleidimai, sukeitimai vietomis bei tarpusavyje. Disleksikai sunkiai įsimena raides, sukeitinėja jas pagal akustinį garsų ir grafinį raidžių panašumą, skaito paraidžiui ir pan. Kiekvieną kartą šie mokiniai perskaito tą patį žodį skirtingai. Dėl šios priežasties jiems blogai suprantami perskaityti žodžiai, sakiniai, tekstai. Skaitymo įgūdžiai neautomatizuojami. Ilgam išlieka lėtas skaitymo tempas, neraiškus skaitymas.