Aktualijos

Kudabiečiai Prancūzijoje

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija nuo praeitų metų rugsėjo dalyvauja Erazmus plius mokyklų partnerysčių projekte kartu su mokyklomis iš Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos. Pirmoji projekto “ Keturi regionai – viena Europa“ mainų kelionė į Prancūzijos pietus Lot-et Garonne regiono Mézin miestą vyko kovo 3-11 dienomis. Ilgai laukta, perkelta iš gruodžio mėnesio, kelionė įvyko nepaisant Europoje susiklosčiusių ne pačių palankiausių aplinkybių. Kelionė išties buvo įspūdinga - o ar galėtų būti kitaip, kai daug ką darai pirmą kartą: regi akį glostančius įspūdingus kraštovaizdžius, uostai ir ragauji neįprasto skonio ir kvapo patiekalus,  girdi ausiai malonią prancūzų kalbą, gali pasitikrinti savo anglų  kalbos žinias ir įgūdžius bendraujant su bendraamžiais iš mokyklų partnerių – tai nepamirštama! 
Iš Vilniaus į Tulūzą su persėdimu Frankfurte keliavome vos 6 valandas. Apie 20.00 valandą prie mokyklos Collège Armand Fallières Mézin mieste mus pasitiko priimančios šeimos – net dvidešimt keturios šeimos pakvietę po aštuonis mokinius iš Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos apsigyventi savo namuose. Jaudinantis pasimatymas – pirmą kartą sutikti žmonės mūsų laukė, ruošėsi, ketino dalintis savo namais, supažindinti su savo regionu ir kasdienybe. Nuo šios minutės su savo antra šeima bendraujame angliškai (nors ne visada pavyksta, nes mūsų bendraamžių prancūzų tėvai ne itin įvaldę anglų kalbą). Suprantame, kad nuoširdžiai norint bendrauti yra  daugybė būdų kaip tai padaryti, šalia bendravimo kalbos naudojantis daugybe pagalbinių būdų. 
Penktadienis – pirma diena mokykloje. Prie mokyklos vartų pasitinka direktorė Madame Nathalie Beaudouin –Leblanc. Po teroro aktų Paryžiuje ji tai daro kiekvieną rytą – asmeniškai pasveikindama kiekvieną mokinį, stebi ar į mokyklos teritoriją nepatenka pašaliniai asmenys. Esame supažindinami su mokyklos taisyklėmis, kurių išties laikomasi: mobiliais telefonais nesinaudojama, per pertraukas privaloma leisti laiką mokyklos kieme, į mokyklą nesinešami gėrimai ir maistas ( išalkę mokiniai su malonumu suvalgo šviežiai ir labai skaniai pagamintą maistą mokyklos valgykloje). Atmosfera mokykloje labai rami ir draugiška, mokiniai ir mokytojai ryte susitikę apsidalina prancūziškais bučiniais, šypsosi, neskuba...Klasėse mokinių daug – 25-30, net užsienio kalbas jie mokosi tokiame dideliame kolektyve, gal todėl pastebimai prasti jų kalbėjimo įgūdžiai. Pamokose mokiniai elgiasi labai kultūringai, pagarbiai  ir taktiškai, aktyviai dalyvauja veiklose. Per pertraukas ir kitu laisvu metu mokiniais rūpinasi taip vadinami prižiūrėtojai – mokytojai tuo metu ilsisi arba užsiima savais reikalais. Stebėdami naują aplinką ir kasdienį gyvenimą norom nenorom lyginame – o kaip pas mus, kas geriau, ko galėtume pasimokyti. Pirma diena baigiasi sutikimo vakaru, į kurį susirenka priimančios šeimos – šventinė nuotaika, sveikinimo kalbos, meninė programa, švediškas stalas su pačių pagamintais valgiais... 
Savaitgalį leidžiame šeimose, namų ir mamų ilgesys, kai kam iki gilaus liūdesio ir ašarų – bet kaip užaugti ir pasaulį pažinti iš namų kojos neiškėlus. Nusiraminame, įsijungiame į šeimų gyvenimą ir dalyvaujame visur kur mus kviečia – savaitgalis neprailgsta. 
Kita savaitė – pilna bendros veiklos su bendraamžiais lenkais, vokiečiais ir prancūzais. Suskirstyti į mišrias grupes orientuojamės miestuose ir miškuose, žaidžiame regbį  ir petankę, stebime pamokas ir patys jose dalyvaujame, tampame detektyvais Flaran abatijoje, ieškome objektų, eksponatų  ir autorių Bordo dailės galerijoje ir Akvitanijos muziejuje, „matuojame vėjo greitį“ Atlanto pakrantėje – kūrybiškai, išradingai ir linksmai mokomės, susipažįstame, atrandame, dalijamės, tobulėjame... Mokytojai taip pat nenuobodžiauja – stebi savo kolegų pamokas, veda pamokas priimančioje mokykloje, dalijasi patirtimi neformalioje aplinkoje.
Savaitė baigiasi, pakuojamės lagaminus – jie žymiai sunkesni: šeimos mus palydi su lauktuvėmis mūsų namiškiams, nuo kurių, ypač nuo sūrių, mielais pelėsiais prakvimpa autobuso salonas. Nors gilus vidurnaktis, mūsų nauji pažįstami nemiega, laukia paskutinio apsikabinimo, momento ašarai ir ilgesingam pavymui nulydinčiam žvilgsniui. Mes atsisveikiname „Au revoir“! Iiki susitikimo gegužės 5-13 dienomis Ignalinoje! Priimsime svečius iš trijų partnerių šalių su lietuvišku svetingumu ir meile...

Ši medžiaga atspindi dotacijos gavėjo požiūrį, o ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.
Ankstesni įrašai


Nėra įrašų