Lietuvos Konstitucijai 25-eri

Progimnazija prisijungė prie akcijos „Konstitucija gyvai“, kurios tikslas – skleisti pilietiškumo dvasią. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinukus apie teises į nemokamą mokslą, sveikatos priežiūrą, teisę į asmens neliečiamybę, teisę į poilsį ir laisvalaikį, laisvai pasirenkamą darbą ar verslą, teisę į šeimą. Visi nuoširdžiai stengėsi kuo gražiau nupiešti.
Kitų klasių mokiniams istorijos mokytojai pamokose priminė svarbiausio šalies įstatymo svarbą valstybei ir kiekvienam piliečiui. Konstitucijos egzamine rugsėjo pabaigoje dalyvavę mokiniai pasidalijo mintimi, kad būtina visiems žinoti konstitucines teises bei pareigas.
Apie gražų Konstitucijos 25-mečio jubiliejų visiems priminė spalvingas stendas su pagrindinėmis teisėmis ir pradinukų piešiniais apie jas.

Vida Stundžiaitė Įrašo autorius:
Vida Stundžiaitė
Istorijos mokytoja

Rugsėjis – ypatingas mėnuo kuriantiems rajono moksleiviams. Kaip visada, mus sukviečia Poezijos ir muzikos šventė Vidiškių dvare. Čia skaitome savo kūrybos eiles, bendraujame su kitų mokyklų skaitovais, dalinamės gerąja patirtimi. Šį rugsėjį į šventę susirinko gausus Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos kuriančių moksleivių būrys. Skaitėme savo eilėraščius apie rudenį – kartais spalvotą ir saulėtą, o kai kada – niūrų ir lietingą... Ruduo mums patinka visoks. Juk mes kuriame...

2017 m. rugsėjo 5 d. gavome šviesą atspindinčias liemenes pradinių klasių mokiniams, kurios papuoštos ženklu „Apsaugok mane“.
Saugaus eismo akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė – bendrovė „Lietuvos draudimas“.
Liemenės padės mokiniams būti saugesniems kelionių, žygių, ekskursijų metu.

Šiemet prieš Rugsėjo 1-ąją, Vilniuje, Katedros aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė iškilmingai išlydėjo 82 naujus geltonus autobusus. Vienas autobusas skirtas Ignalinos rajono savivaldybei. Džiaugiamės, kad naujas „Iveco Daily“ markės autobusas vežios kudabiečius nuo Ceikinių pusės.

Rugsėjo 1-osios šventės metu Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys pasveikino dešimt šauniausių progimnazijos mokinių. Jiems įteiktos padėkos ir suvenyrai – obuoliai.

Gegužės 11 d. Visagine kūrybos namuose vyko 1-4 klasių „Šviesoforo“ varžybos, kuriose konkurso dalyviai rungėsi teorinėse ir praktinėse rungtyse su Utenos apskrities ir Visagino miesto komandomis. Mokiniai praktiškai demonstravo kaip  pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje, kaip reikia prisitvirtinti atšvaitus, sprendė užduotis kelių maketuose, viktorinoje, kelio ženklų dėlionėje, buvo rungtis komandų kapitonams.