Didžiuojamės mūsų šokėjų pasiekimais!

Šokis progimnazijoje – neatsiejama renginių ir kultūrinės veiklos dalis. Tautinių šokių kolektyvai nuolat dalyvauja rajono renginiuose, tarptautiniuose festivaliuose, respublikiniuose konkursuose, mokyklos šventėse. Nuo 1998 m. šokių kolektyvas „Dringelė“ vykdo pasirengimo Dainų šventėms programą ir atstovauja rajonui respublikinėse Dainų šventėse.
Už puikią meninę veiklą, pasiektus aukštus rezultatus Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus 2018 m. spalio 8 d. įsakymu liaudies šokių kolektyvui „Dringelė“ suteikta I meninio pajėgumo kategorija!

Nijolė Žygienė Įrašo autorius:
Nijolė Žygienė
Šokių kolektyvo vadovė

Rugsėjo 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras '18“ dalyvė Evelina Vilčinskaitė. Ji įdomiai pasakojo dar neišblėsusius įspūdžius apie misiją. Juk šiemet „Misija Sibiras '18“ vyko į Kazachstaną, kur tvarkė istorines vietas Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse.

Mūsų progimnazija, norėdama įsivertinti mokinių mokymosi pasiekimus dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro organizuojamame veiksmo tyrime,  taikant Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus).

Kovo 7 dieną keturių aštuntokų laukė geografinių žinių ir gebėjimų išbandymas Ignalinos gimnazijoje. Jie dalyvavo rajoninėje 9-12 klasių geografijos olimpiadoje. Kaip lygūs su lygiais aštuntokai atliko visas skirtingo pobūdžio užduotis. Po pirmos vaizdinės užduoties pirmavo Vesta ir Matas. Teorinės užduotys geriausiai sekėsi vėl Vestai. Ji tik vienu tašku atsiliko nuo dvyliktokės didžiasalietės. Po keturių užduočių, susumavus rezultatus, Vestai atiteko II vietą. Pirmą ir trečią vietas užėmė dvyliktokai.

Progimnazija prisijungė prie akcijos „Konstitucija gyvai“, kurios tikslas – skleisti pilietiškumo dvasią. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinukus apie teises į nemokamą mokslą, sveikatos priežiūrą, teisę į asmens neliečiamybę, teisę į poilsį ir laisvalaikį, laisvai pasirenkamą darbą ar verslą, teisę į šeimą. Visi nuoširdžiai stengėsi kuo gražiau nupiešti.

Rugsėjis – ypatingas mėnuo kuriantiems rajono moksleiviams. Kaip visada, mus sukviečia Poezijos ir muzikos šventė Vidiškių dvare. Čia skaitome savo kūrybos eiles, bendraujame su kitų mokyklų skaitovais, dalinamės gerąja patirtimi. Šį rugsėjį į šventę susirinko gausus Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos kuriančių moksleivių būrys. Skaitėme savo eilėraščius apie rudenį – kartais spalvotą ir saulėtą, o kai kada – niūrų ir lietingą... Ruduo mums patinka visoks. Juk mes kuriame...