Aktualijos

Penktokų krikštynos

Spalio 26 dieną progimnazijoje vyko labai laukiama šventė – penktokų krikštynos, simbolizuojančios buvusių pradinukų šventinimą į vyresniuosius mokyklos mokinius. Krikštynų organizatoriai – 8 klasių mokiniai. Aštuntokai visą savaitę kūrė scenarijų, darė priemones, kad renginys būtų kuo įdomesnis, linksmesnis, prasmiškesnis. Trečios pamokos metu penktokai gavo krikšto vardus, žaidė žaidimus, grupėmis kūrė savo klasės herbą, vėliavą, šūkį, piešė piešinius „Mano svajonių klasė“ ir „Klasės talismanas“. O per ketvirtą pamoką laukė išbandymų metas. Įžengdami į aktų salę penktokai turėjo paskanauti krikšto vaišių. Progimnazijos penktokai stropūs mokiniai. Išradingai pristatė savo klases, šauniai atliko namų darbų užduotis. Galiausiai iškilmingai priėmė penktokų priesaiką ir tapo pilnaverčiais vyresniųjų klasių mokiniais! O penktokų „krikštatėviai“ aštuntokai įteikė penktokų klasių auklėtojoms vaisių puokštes ir linkėjo toliau išlikti tokiems energingiems, žvaliems ir smalsiems.

___________________________

Sandra Šilienė Įrašo autorius:
Sandra Šilienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Šokis progimnazijoje – neatsiejama renginių ir kultūrinės veiklos dalis. Tautinių šokių kolektyvai nuolat dalyvauja rajono renginiuose, tarptautiniuose festivaliuose, respublikiniuose konkursuose, mokyklos šventėse. Nuo 1998 m. šokių kolektyvas „Dringelė“ vykdo pasirengimo Dainų šventėms programą ir atstovauja rajonui respublikinėse Dainų šventėse.

Rugsėjo 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras '18“ dalyvė Evelina Vilčinskaitė. Ji įdomiai pasakojo dar neišblėsusius įspūdžius apie misiją. Juk šiemet „Misija Sibiras '18“ vyko į Kazachstaną, kur tvarkė istorines vietas Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse. 

Mūsų progimnazija, norėdama įsivertinti mokinių mokymosi pasiekimus dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro organizuojamame veiksmo tyrime,  taikant Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus).

Kovo 7 dieną keturių aštuntokų laukė geografinių žinių ir gebėjimų išbandymas Ignalinos gimnazijoje. Jie dalyvavo rajoninėje 9-12 klasių geografijos olimpiadoje. Kaip lygūs su lygiais aštuntokai atliko visas skirtingo pobūdžio užduotis. Po pirmos vaizdinės užduoties pirmavo Vesta ir Matas. Teorinės užduotys geriausiai sekėsi vėl Vestai. Ji tik vienu tašku atsiliko nuo dvyliktokės didžiasalietės. Po keturių užduočių, susumavus rezultatus, Vestai atiteko II vietą. Pirmą ir trečią vietas užėmė dvyliktokai.

Progimnazija prisijungė prie akcijos „Konstitucija gyvai“, kurios tikslas – skleisti pilietiškumo dvasią. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinukus apie teises į nemokamą mokslą, sveikatos priežiūrą, teisę į asmens neliečiamybę, teisę į poilsį ir laisvalaikį, laisvai pasirenkamą darbą ar verslą, teisę į šeimą. Visi nuoširdžiai stengėsi kuo gražiau nupiešti.