Susitikimas su „Misija Sibiras '18“ dalyve Evelina Vilčinskaite

Rugsėjo 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras '18“ dalyvė Evelina Vilčinskaitė. Ji įdomiai pasakojo dar neišblėsusius įspūdžius apie misiją. Juk šiemet „Misija Sibiras '18“ vyko į Kazachstaną, kur tvarkė istorines vietas Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse. Visos šios apylinkės telpa į vieną sąvoką – Karlagas, kuriame kalėjo tūkstančiai lietuvių politinių kalinių. Per 11 ekspedicijos dienų komanda iššukavo 16 bendrų apylinkės kapinių, kuriose skaitydami antkapių užrašus ieškojo lietuviškų pavardžių ir užrašų. Jiems pavyko surasti, inventorizuoti ir sutvarkyti beveik 200 lietuviškų kapų. Evelina pasakojo apie kasdienius darbus ir nepakartojamas akimirkas ekspedicijos metu. Susitikimo metu mes dar geriau supratome šios misijos tikslus. Nepaprastai kilnu yra tai, ką daro šie jauni žmonės, atveždami grumstelį Lietuvos žemės, atveždami Lietuvos dvasią, neakivaizdžiai primindami, kad tai irgi yra Lietuva. Ačiū Evelinai, kad ji buvo viena iš misijos dalyvių ir didžiuojamės ja, nes ji mūsų mokyklos buvusi mokinė.

Danguolė Šimonienė Įrašo autorius:
Danguolė Šimonienė
Bibliotekos vedėja

Mūsų progimnazija, norėdama įsivertinti mokinių mokymosi pasiekimus dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro organizuojamame veiksmo tyrime,  taikant Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus).

Kovo 7 dieną keturių aštuntokų laukė geografinių žinių ir gebėjimų išbandymas Ignalinos gimnazijoje. Jie dalyvavo rajoninėje 9-12 klasių geografijos olimpiadoje. Kaip lygūs su lygiais aštuntokai atliko visas skirtingo pobūdžio užduotis. Po pirmos vaizdinės užduoties pirmavo Vesta ir Matas. Teorinės užduotys geriausiai sekėsi vėl Vestai. Ji tik vienu tašku atsiliko nuo dvyliktokės didžiasalietės. Po keturių užduočių, susumavus rezultatus, Vestai atiteko II vietą. Pirmą ir trečią vietas užėmė dvyliktokai.

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija nuo praeitų metų rugsėjo dalyvauja Erazmus plius mokyklų partnerysčių projekte kartu su mokyklomis iš Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos. Pirmoji projekto “ Keturi regionai – viena Europa“ mainų kelionė į Prancūzijos pietus Lot-et Garonne regiono Mézin miestą vyko kovo 3-11 dienomis. Ilgai laukta, perkelta iš gruodžio mėnesio, kelionė įvyko nepaisant Europoje susiklosčiusių ne pačių palankiausių aplinkybių. Kelionė išties buvo įspūdinga - o ar galėtų būti kitaip, kai daug ką darai pirmą kartą: regi akį glostančius įspūdingus kraštovaizdžius, uostai ir ragauji neįprasto skonio ir kvapo patiekalus,  girdi ausiai malonią prancūzų kalbą, gali pasitikrinti savo anglų  kalbos žinias ir įgūdžius bendraujant su bendraamžiais iš mokyklų partnerių – tai nepamirštama!