Susitikimas su „Misija Sibiras '18“ dalyve Evelina Vilčinskaite

Rugsėjo 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras '18“ dalyvė Evelina Vilčinskaitė. Ji įdomiai pasakojo dar neišblėsusius įspūdžius apie misiją. Juk šiemet „Misija Sibiras '18“ vyko į Kazachstaną, kur tvarkė istorines vietas Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse. Visos šios apylinkės telpa į vieną sąvoką – Karlagas, kuriame kalėjo tūkstančiai lietuvių politinių kalinių. Per 11 ekspedicijos dienų komanda iššukavo 16 bendrų apylinkės kapinių, kuriose skaitydami antkapių užrašus ieškojo lietuviškų pavardžių ir užrašų. Jiems pavyko surasti, inventorizuoti ir sutvarkyti beveik 200 lietuviškų kapų. Evelina pasakojo apie kasdienius darbus ir nepakartojamas akimirkas ekspedicijos metu. Susitikimo metu mes dar geriau supratome šios misijos tikslus. Nepaprastai kilnu yra tai, ką daro šie jauni žmonės, atveždami grumstelį Lietuvos žemės, atveždami Lietuvos dvasią, neakivaizdžiai primindami, kad tai irgi yra Lietuva. Ačiū Evelinai, kad ji buvo viena iš misijos dalyvių ir didžiuojamės ja, nes ji mūsų mokyklos buvusi mokinė.

Danguolė Šimonienė Įrašo autorius:
Danguolė Šimonienė
Bibliotekos vedėja

Mūsų progimnazija, norėdama įsivertinti mokinių mokymosi pasiekimus dalyvauja Nacionalinio egzaminų centro organizuojamame veiksmo tyrime,  taikant Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus).

Kovo 7 dieną keturių aštuntokų laukė geografinių žinių ir gebėjimų išbandymas Ignalinos gimnazijoje. Jie dalyvavo rajoninėje 9-12 klasių geografijos olimpiadoje. Kaip lygūs su lygiais aštuntokai atliko visas skirtingo pobūdžio užduotis. Po pirmos vaizdinės užduoties pirmavo Vesta ir Matas. Teorinės užduotys geriausiai sekėsi vėl Vestai. Ji tik vienu tašku atsiliko nuo dvyliktokės didžiasalietės. Po keturių užduočių, susumavus rezultatus, Vestai atiteko II vietą. Pirmą ir trečią vietas užėmė dvyliktokai.

Progimnazija prisijungė prie akcijos „Konstitucija gyvai“, kurios tikslas – skleisti pilietiškumo dvasią. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinukus apie teises į nemokamą mokslą, sveikatos priežiūrą, teisę į asmens neliečiamybę, teisę į poilsį ir laisvalaikį, laisvai pasirenkamą darbą ar verslą, teisę į šeimą. Visi nuoširdžiai stengėsi kuo gražiau nupiešti.

Rugsėjis – ypatingas mėnuo kuriantiems rajono moksleiviams. Kaip visada, mus sukviečia Poezijos ir muzikos šventė Vidiškių dvare. Čia skaitome savo kūrybos eiles, bendraujame su kitų mokyklų skaitovais, dalinamės gerąja patirtimi. Šį rugsėjį į šventę susirinko gausus Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos kuriančių moksleivių būrys. Skaitėme savo eilėraščius apie rudenį – kartais spalvotą ir saulėtą, o kai kada – niūrų ir lietingą... Ruduo mums patinka visoks. Juk mes kuriame...

2017 m. rugsėjo 5 d. gavome šviesą atspindinčias liemenes pradinių klasių mokiniams, kurios papuoštos ženklu „Apsaugok mane“.
Saugaus eismo akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė – bendrovė „Lietuvos draudimas“.
Liemenės padės mokiniams būti saugesniems kelionių, žygių, ekskursijų metu.