Spalis – disleksijos mėnuo

Šių metų spalio mėnesį skelbiama pasaulinė iniciatyva – „Go RED“, kuri kviečia kalbėtis apie disleksiją – paplitusį mokymosi sutrikimą – bei palaikyti visus vaikus, susiduriančius su juo.
Paskutiniais duomenimis disleksijos sutrikimą turi net apie 10 proc. vaikų, o jį nustatyti galima tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Kas gi yra disleksija? Prof. dr. R. Ivoškuvienė apibūdina disleksiją kaip skaitymo trūkumus, kuomet daromos klaidos yra stabilios, pasikartojančios: raidžių ir skiemenų praleidimai, sukeitimai vietomis bei tarpusavyje. Disleksikai sunkiai įsimena raides, sukeitinėja jas pagal akustinį garsų ir grafinį raidžių panašumą, skaito paraidžiui ir pan. Kiekvieną kartą šie mokiniai perskaito tą patį žodį skirtingai. Dėl šios priežasties jiems blogai suprantami perskaityti žodžiai, sakiniai, tekstai. Skaitymo įgūdžiai neautomatizuojami. Ilgam išlieka lėtas skaitymo tempas, neraiškus skaitymas.

Visas dokumentas parsisiuntimui
Disleksija

Veronika Gibler Įrašo autorius:
Veronika Gibler
Specialioji pedagogė, logopedė

Prisegtame faile rasite išsamią informaciją, kaip įrašyti atliktą darbą ir išsiųsti jį mokytojui.

Kaip įrašyti ir išsiųsti darbą per Tamo

NUOTOLINIO MOKYMO(-SI) ORGANIZAVIMAS

Nuo 2020 m. kovo 30 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje organizuojamas nuotolinis mokymas pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, neformaliojo švietimo ugdymo programas.
Nuotolinis mokymas(-is) – mokymas-(is), kai mokytojas, pateikiantis mokomąją medžiagą, yra kitoje vietoje nei ją gaunantis mokinys.

MOKYMOSI APLINKA IR UŽDUOTYS

Nuotolinis mokymas(-is) organizuojamas per TAMO elektroninį dienyną, mokymo aplinkas Zoom, Google Classroom, EMA, EDUKA ir kitas mokymuisi mokytojo parinktas aplinkas internete.
Mokymosi užduotys mokiniams pateikiamos ateinančiai savaitei. Penktadienį per TAMO dienyną pranešimuose:
● ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, 1–4 kl. mokinių tėvams;
● 5–8 kl. kiekvienam mokiniui.
Rekomenduojama šias užduotis išsisaugoti kompiuteryje atskirame aplanke. Esant tinklo sutrikimams mokiniai bet kada galės matyti ir atlikti užduotis, kurioms nereikės interneto ryšio.

Kaip elgtis karantino metu.

Šiuo metu rizikingomis šalimis laikomos: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas.
Grįžę iš šių šalių į Lietuvą, Jūs privalote kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) šiais būdais...

Sveikiname su Kovo 11-ąja – Lietuvos nepriklausomybės diena!