Mokinių pasiekimai

Geografijos žinių konkursas „ADVENTUR“

Vasario 3 d. įvyko ADVENTUR Geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį”. Iš viso jame varžėsi 1793 dalyviai iš 41 Lietuvos savivaldybės. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes: 6-8 ir 9-12 klasės.

Šiame konkurse dalyvavo 9 progimnazijos mokiniai – po tris iš kiekvienos klasės srauto. Kiekvienoje klasės kategorijoje išskirti I, II ir III laipsnio nugalėtojai. Geriausiai sekėsi Rokui Smagurauskui 7a kl. Jis pelnė pirmo laipsnio diplomą.

Konkursą organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kartu su tarptautine turizmo paroda ADVENTUR . Klausimai apėmė įžymias Lietuvos, Europos ir pasaulio vietas, UNESCO objektus, unikalias tautų tradicijas, šventes, šalių simboliką. Pasirenkamojo tipo klausimai buvo pateikti google apklausos formate. Mokiniams reikėjo atsakyti į 30 iliustruotų klausimų. Skatinant mokinius sąžiningai atlikti užduotis ir neieškoti atsakymų internete, už anksčiau atliktas užduotis buvo skiriami papildomi taškai.

Dėkojame visiems šio konkurso dalyviams . Linkime nuolat domėtis, ieškoti ir atrasti dar nežinomas pasaulio vietas bei pajausti kelionių džiaugsmą.

___________________________

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Grafologų teigimu, rašymas ranka padeda susikoncentruoti, nuima stresą ir ilgiau išlaiko aktyvią smegenų veiklą. Tad labai smagu, kad šiuo metu, kai dauguma žmonių mieliau renkasi rašyti baksnodami kompiuterio klaviatūrą, tikrai gausus mokinių būrys ėmėsi dailyraščio. Iš visų dalyvavusių ,,Dailyraščio konkurse“ buvo atrinkti tie darbai, kurių autoriai rašo be klaidų, lygiagrečiai pasvirusiomis raidėmis. Iš penktokų gražiausia rašysena išsiskyrė Gabija K. Pijus, Aurėja, Mindaugas, Ignas J., Edilė ir Lidija. Tarp šeštokų – Aira, Gabrielė ir Emilija. Iš septintokų dailiausiai tekstą parašė Austėja K., Jogailė ir Irmantas, o iš aštuntokų – Goda, Mija ir Augustė R. Labai dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus.

Progimnazijos mokinės Barbora Karlaitė 8a ir Gintautė Šriūbėnaitė 6c tapo Ignalinos rajono savivaldybės organizuoto „Jaunųjų talentų" konkurso laureatėmis. Sveikiname mokines su šiuo ypatingu įvertinimu ir linkime toliau būti aktyvioms savo talento ir gebėjimų atskleidimų bei tobulinimo kelyje.

Konkursas, kuris yra linksmas ir įdomus būdas pasitikrinti savo žinias, vyko nuo 2020-11-01 iki 2020-11-30 interneto svetainėje www.Olympis.lt  Užduotis mokiniai galėjo atlikti mokyklos kompiuterių klasėje arba namuose. Kad mokytis būtų ne tik naudinga, bet ir smagu, konkurso metu mokinių visada laukia ne tik įdomios užduotys, bet ir „Olympe“ gyvenančių animacinių personažų pokštai.

Olimpiadoje dalyvavo 11 progimnazijos mokinių. Puikiai sekėsi 8a klasės mokiniui Eimantui Labuckui, kuris surinko 97 balus. Jam buvo įteiktas diplomas.
Užduočių sprendimas buvo vykdomas elektroninėje platformoje Kauno technologijos universiteto virtualiojoje aplinkoje lapkričio 18d. Kartu su Lietuvos geografijos mokytojų asociacija Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“ (EPA) paruošė mokiniams metodinę medžiagą ir klausimyną. 

4 b klasės mokinė Gustautė Zenkutė dalyvavo  konkurse „Elektronika – nauda, atliekos ne bėda“ ir tapo nugalėtoja. Jos piešiniai bus eksponuojami Energetikos it technikos muziejuje, šalia kitų geriausių Lietuvos mokinių darbų. 
Pagrindinis šio vaikų piešinių konkurso tikslas buvo padėti spręsti sparčiai augančių elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo problematiką. Siekiama, kad teisingi elektronikos atliekų rūšiavimo įpročiai, atsakinga elgsena saugant gamtą ir rūpinantis sveikata būtų padėti formuoti kuo anksčiau.