Mokinių pasiekimai

Meninio skaitymo konkursas

Visada gera pasidžiaugti mokiniais, kurie ne tik puikiai išmoksta tekstą, bet ir sugeba jį perteikti emocionaliai bei įtaigiai. Siekiant išsiaiškinti geriausius skaitovus kasmet organizuojamas meninio skaitymo konkursas.
Šiemet jis, kaip ir dauguma kitų konkursų, persikėlė į virtualią erdvę ir rajoninei vertinimo komisijai bei žiūrovams, deja, neteko pasidžiaugti gyvu akių kontaktu – dalyviai tekstus deklamavo atsiųstuose įrašuose. Smagu, kad rajoniniame etape dalyvavusios mūsų mokinės pasirodė tikrai gerai: aštuntokė Goda Luneckaitė (mokytoja J. Dindienė) laimėjo II vietą, o šeštokė Gabrielė Zabulytė (mokytoja V. Maskoliūnienė) – III vietą. Sveikiname jas ir dėkojame visiems konkurso dalyviams už pasiruošimui skirtą laiką bei gražiai perteiktus tekstus.

Audronė Trapikienė Įrašo autorius:
Audronė Trapikienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Vasario 18 d. vyko rajono mokinių kompiuterinių piešinių ir koliažų konkurso „Mano pasaulio spalvos“ vertinimas. Šio konkurso tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą informacinėmis technologijomis ir jų naudojimu, ieškoti talentų ir skatinti juos, aktyvinti informatikos mokytojų darbą.

Jau 50-ąjį kartą organizuojamas Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkursas vėl skatino mokinius būti kūrybiškus ir taikliai išdėstyti savo mintis. Šiemet tema parinkta atsižvelgiant į situaciją pasaulyje ir kvietė laiške artimajam išsakyti savo  patirtis COVID - 19 pandemijos metu. Keli mūsų progimnazijos mokinių darbai buvo atrinkti į savivaldybės etapą. Paulius Kolosovas ir Rugilė Pilinskaitė už savo rašinius apdovanoti III vietos padėkomis, o Pijaus Juodelio ir Eglės Sidorenkaitės darbai išsiųsti į respublikinį etapą. Dėkoju savo šauniems mokiniams už nuoširdžius rašinius bei linkiu sėkmės kito etapo dalyviams.

Vasario 3 d. įvyko ADVENTUR Geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį”. Iš viso jame varžėsi 1793 dalyviai iš 41 Lietuvos savivaldybės. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes: 6-8 ir 9-12 klasės.

Šiame konkurse dalyvavo 9 progimnazijos mokiniai – po tris iš kiekvienos klasės srauto. Kiekvienoje klasės kategorijoje išskirti I, II ir III laipsnio nugalėtojai. Geriausiai sekėsi Rokui Smagurauskui 7a kl. Jis pelnė pirmo laipsnio diplomą.

Grafologų teigimu, rašymas ranka padeda susikoncentruoti, nuima stresą ir ilgiau išlaiko aktyvią smegenų veiklą. Tad labai smagu, kad šiuo metu, kai dauguma žmonių mieliau renkasi rašyti baksnodami kompiuterio klaviatūrą, tikrai gausus mokinių būrys ėmėsi dailyraščio. Iš visų dalyvavusių ,,Dailyraščio konkurse“ buvo atrinkti tie darbai, kurių autoriai rašo be klaidų, lygiagrečiai pasvirusiomis raidėmis. Iš penktokų gražiausia rašysena išsiskyrė Gabija K. Pijus, Aurėja, Mindaugas, Ignas J., Edilė ir Lidija. Tarp šeštokų – Aira, Gabrielė ir Emilija. Iš septintokų dailiausiai tekstą parašė Austėja K., Jogailė ir Irmantas, o iš aštuntokų – Goda, Mija ir Augustė R. Labai dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus.

Progimnazijos mokinės Barbora Karlaitė 8a ir Gintautė Šriūbėnaitė 6c tapo Ignalinos rajono savivaldybės organizuoto „Jaunųjų talentų" konkurso laureatėmis. Sveikiname mokines su šiuo ypatingu įvertinimu ir linkime toliau būti aktyvioms savo talento ir gebėjimų atskleidimų bei tobulinimo kelyje.