Lapkričio 11 dieną mūsų mokyklos trečiokai su savo mokytojomis rinkosi progimnazijos bibliotekoje. Tą dieną bibliotekoje buvo švenčiamas Pepės gimtadienis. Taip prasidėjo Šiaurės šalių literatūros savaitė,  kurios tema „Šventės Šiaurės šalyse“. Čia trečiokus pasitiko Pepė, Anika ir Tomis.

Penktų  klasių mokiniams vyko prevenciniai mokymai apie tabako žalą žmogaus organizmui. Aptarta fizinė žala žmogaus organizmui, sukeliama nuodingų cheminių medžiagų, esančių cigarečių dūmuose. Pateikta informacija apie psichologinius veiksnius, dėl kurių pradeda rūkyti jauni žmonės. Mokymai vyko bendradarbiaujant su Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuru.

Kalbėti su vaikais apie poeziją? Šiame technologijų, greičio, informacijos amžiuje?.. Neįdomu, visiška nesąmonė! Taip galvoja daugelis. Bet vis dėlto nutarėme pabandyti. Progimnazijos trečiokai, lydimi savo mokytojų, skaitė, kalbėjosi apie eilėraščius. Kaip susidraugauti su eilėraščiu? Kodėl  mieliau skaitome  prozos kūrinius? Ar suaugusiųjų siūlomi eilėraščiai patinka vaikams?

Spalio 25 d. ir lapkričio 5 d.  progimnazijos 6-8 klasių vaikinų futbolo komandos dalyvavo Utenos apskrities vaikinų salės futbolo žaidynių „MRGOLAS“ zoniniame etape. Abi komandos pasirodė puikiai ir užėmusios pirmąsias vietas pateko į Aukštaitijos regiono finalą. Sveikiname komandas su pergale ir linkime sėkmės finale.

Paskutinįjį penktadienį prieš rudens atostogas visada progimnazijoje sujudimas. Juk ši diena ypatinga – tai penktokų krikštynos. Šiemet šventė buvo linksma ir įsimenanti. Penktokų „krikštatėviais“ tapo aštuntokai. Jie paruošė gausybę užduočių ir išbandymų. Reikėjo atsakyti į itin gudrius bei suktus klausimus, sugalvoti komplimentų klasės auklėtojai, kurti sveikinimą mokyklai... Norėdami tapti progimnazijos piratais, penktokai visas užduotis puikiai atliko, įveikė išbandymus, prisiekė būti šauniais piratais. Šventė neprailgo, o progimnaziją papildė šaunūs, drąsūs bei išradingi piratai.

Lapkričio 4 dieną ketvirtų ir penktų klasių mokiniai per matematikos pamoką susipažino su pinigų istorija, žaisdami leidosi į kelionę aplink pasaulį. Šios kelionės metu, dirbdami komandoje vaikai susipažino su skirtingų šalių papročiais, atliko užduotis su pinigais. Kiekvienas edukacijos dalyvis gavo taupyklę ir finansų eksperto diplomą. Tai buvo naudinga ir įdomi Kultūros paso finansuojama edukacinė programa.

Spalio 30 dieną 8a, b klasių mokiniai aplankė Lietuvos Respublikos Seimą, kur susipažino su Seimo institucija, „pasimatavo“ seimo narių kėdes, susipažino su Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimui svarbiomis erdvėmis – Kovo 11-osios Akto sale, Konstitucijos sale, Laisvės gynėjų galerija, susitiko su Seimo nariu G. Kinduriu. O po to smagiai praleido laiką, žiūrėdami kino filmą.