Renginiai

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018

Balandžio 10 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje nuvilnijo sveikatingumo banga. Ypač išsiskyrė antrų klasių mokiniai kartu su šeimos nariais ir mokytojomis susirinkę naudingai, sportiškai praleisti popietę.  Renginį pradėjo sveikinimu ir palinkėjimu būti vikriems ir sportiškiems mokyklos direktorė Danutė Jatulė. Šventę organizavo mokytojos: I. Šuminienė, J. Šuminaitė, R. Papšienė, D. Gotovskienė, G. Motiejonis. Mokytojams talkino vyresnių klasių mergaitės. Pasiskirstę į dvi komandas  mokiniai  ir jų tėveliai vykdė linksmas estafečių užduotis, žaidė kvadratą ir traukė virvę. Salėje aidėjo džiugios emocijos, palaikymo šūksniai. Pasibaigus varžyboms nusiminusių nebuvo, nes visi buvo laimėtojai ir visi vienodai saldžiai apdovanoti. Mokiniams ypatingai  smagu sportuoti su savo artimaisiais. Dėkojame visiems dalyvavusiems tėveliams, broliukams ir sesutėms. Ačiū ir močiutėms, kurios buvo aktyvios sirgalės.

___________________________

Rita Papšienė Įrašo autorius:
Rita Papšienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Balandžio 6 d. progimnazijoje vyko SAM Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamų mokymų, skirtų šalies pedagogų bendruomenėms, antroji dalis. Mokymus vedė Všį Psichologinės sveikatos centro vadovė, klinikinė psichologė Milda Lukašonokienė.

Kovo 30 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių raiškaus skaitymo konkursas „Eilės tau, Lietuva“, skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Salėje skambėjo eilės apie Lietuvą, Tėvynę, gimtinę. Komisija vertino skaitovo gebėjimą kalbėti aiškiai, garsiai, natūraliai; gebėjimą įtaigiu žodžiu, emocija veikti klausytoją; kalbos kultūros kokybę; sceninę laikyseną bei aprangą.

 

Kovo 30 d. rajono užsienio kalbų mokytojai rinkosi į užsienio kalbų metodinę dieną mūsų progimnazijoje. Per pirmą pamoką jie stebėjo 6-7 klasių moksleivių projekto „Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis“ pristatymą. Mokiniai pristatė surinktą informaciją apie reikšmingus atkurtos Lietuvos šimtmečio pasiekimus, asmenybes, dalijosi senelių, tremtinių prisiminimais. Moksleiviams padėjo pasiruošti anglų k. mokytojai D. Cicėnienė ir R. Česliokas.

Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, bendruomeniškumą, skatinant jų domėjimąsi krašto etninės kultūros paveldu lapkričio – kovo mėnesiais 5, 7 klasių mokiniams buvo organizuojamas ilgalaikis lietuvių kalbos-technologijų dalyko  mokyklinis projektas.

Papuošti miesto aikštėje Velykų medelį panoro daugybė mūsų progimnazijos mokinių. Aišku, aktyviausi buvo pradinukai.  Kas po vieną, kas po du įvairiausiomis technikomis puoštus kiaušinukus atgabeno. Susidarė įspūdinga krūva nuostabiausių margučių.