Renginiai

Mano žodis Lietuvai

„Kūrybiškumas, originalių bei vertingų idėjų turėjimas, dažniausiai ateina matant pasaulį iš labai skirtingų pusių“.

Ken Robinson
                                                                                                                                                 
Birželio 8 d. į renginį „Mano žodis Lietuvai“, kuris vyko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje, suvažiavo rajono mokyklų jaunieji kūrėjai ir jų lietuvių kalbos mokytojos.
Renginį pradėjo šeimininkai. Savo kūrybos dainą „Lietuvai“ atliko Liveta ir Kipras. Sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorė Danutė Jatulė.
Visi mokiniai, pasidalinę į komandas, turėjo atlikti pateiktas kūrybines užduotis. Vieni bandė prakalbinti miesto aikštėje stovinčią dviratininko skulptūrą, kiti aplankė tremtinių kryžių ir rašė laišką ateinančioms kartoms, treti bandė perkurti Igno ir Alinos meilės istoriją, ketvirtieji pasuko į krašto muziejų ir, pasirinkę patikusį eksponatą, sukūrė eilėraštį.
Sugrįžę į biblioteką jaukioje ir kūrybai įkvepiančioje aplinkoje, vaišindamiesi arbata, jaunieji kūrėjai apdorojo sukauptą medžiagą ir parengė galutinį variantą.
Pasidžiaugti savo ir svečių kūryba vykome ant Ladakalnio. Būtent čia ir nuskambėjo paskutiniai renginio akordai, prasmingi žodžiai, eilės, linkėjimai, padėkos.

___________________________

Virginija Maskoliūnienė Įrašo autorius:
Virginija Maskoliūnienė
Mokinių tarybos kuratorė, lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Birželio 6 dieną, geriausiai mūsų progimnazijoje besimokantys ir aktyviausi 5-8 klasių mokiniai vyko į pažintinę – edukacinę ekskursiją į Kernavę. Visi atidžiai klausėmės gidės pasakojimų, aktyviai demonstravome savo žinias. Kopėme į aukštus ir dabar žaliuojančius piliakalnius. Sužinojome, kaip žmonės gyveno viduramžiais, apžiūrėjome iki šiol išlikusius jų būstus,  įvairiausius įrankius. Atminimui iš beržo drožlių pasidarėme po pakabuką. Namo grįžome praturtinę savo istorijos žinių lagaminą. Tariame didelį ačiū progimnazijos direktorei už padovanotą nuostabią kelionę.

Birželio 1 dieną, 7c kasės mokiniai dalyvavo visuotinėje akcijoje „Šok į tėvų klumpes“. Mokiniai lankėsi Smiltės Baužytės ir Gedimino Čeponio mamyčių darbovietėje – Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje, lopšelio grupėse. Septintokai bendravo, dainavo, šoko su vaikučiais bei kartu sudalyvavo darželyje vykusioje šventėje vaikams. Šventėje kudabiečiai su mažaisiais žaidė kamuoliais, statė smėlio pilis,  netgi ėjo sveikatingumo takeliu. Atsisveikinę su vaikais ir auklėtojomis grįžome į mokyklą.

8b klasės mokiniai vyko susipažinti su tragiška XX a. vidurio Lietuvos istorija.
Okupacijų ir laisvės kovų muziejus pasiūlė edukacinę programa „Atverta istorija“. Programa sudaryta iš dviejų dalių: edukacinio užsiėmimo ir teminės ekskursijos.

Gegužės 23 d. ketvirtų klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po Vilnių. Diena praėjo labai turiningai. Lankėmės Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre ir išklausėme vaizdingą pasakojimą apie saugomas teritorijas, jų augaliją ir gyvūniją. 

Birželio 1 d., 7a klasės mokiniai dalyvavo akcijoje „Šok į tėvų klumpes“. Mokiniai lankėsi Vakarės Kajėnaitės mamytės darbovietėje – Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje. Septintokai bendravo su auklėtojomis, žaidė su vaikais, dalyvavo darželinukų šventėje.