Sporto diena

Birželio 13-14 dienomis progimnazijoje vyko mokyklos sporto šventė. Buvo paruošta įvairiausių rungčių, kuriose moksleiviai galėjo pademonstruoti savo vikrumą, sumanumą, taiklumą, gebėjimą bendrauti. Ši šventė – baigiamasis renginys progimnazijos sporto žaidynių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. Buvo suskaičiuoti galutiniai žaidynių rezultatai ir apdovanotos  sportiškiausios klasės. Jomis tapo 5b, 6c, 7a ir 8b klasės.

Gintaras Motiejonis Įrašo autorius:
Gintaras Motiejonis
Fizinio ugdymo mokytojas

Birželio 1-14 d. mokykloje vyko vasaros dienos stovykla socialiai remtinų šeimų vaikams. Jos metu vaikai  drauge su pradinių klasių mokytojomis, socialine pedagoge ir socialine darbuotoja aktyviai ir prasmingai leido laiką: sportavo, šoko, žaidė, piešė, atliko įvairias kūrybines užduotis, buvo gamtoje, ieškojo lobio.

Birželio 14-15 dienas kudabiečiai praleido įdomiai, smagiai ir netradiciškai. Visi 5-8 klasių  progimnazijos mokiniai ėjo į turistinius žygius į Palūšę. Eidami pėsčiųjų taku grožėjosi Gavio ežeru ir jo pakrantėse augančiais augalais. Mokiniai aplankė medinę Palūšės Šv. Juozapo bažnyčią, grožėjosi aštuonkampe varpine (vienintele tokia Lietuvoje). Vėliau moksleiviai ilsėjosi Lūšių ežero pakrantėje, žaidė įvairius žaidimus, sportavo, rungėsi rungtyse, irstėsi valtimis, kanojomis, baidarėmis, smaguriavo ant laužo keptomis dešrelėmis, zefyrais. Pasportavę, prisižaidę, pavargę, laimingi grįžome į namus.

Birželio 1 dieną 6a klasės mokiniai prisidėjo prie gražios akcijos. Aplankėme tėvelių darbovietę – Ignalinos policijos komisariatą. Čia sužinojome apie policininkų darbą, aplankėme sulaikymo kameras, galėjome savo fizinę formą „pasitikrinti“ sporto salėje. Daug klausimų mokiniai uždavė tyrėjams apie mūsų rajone atliekamus nusikaltimus. Taip pat komisariate sutikome mokinių draugą Amsį.

Gegužės 17 dieną 6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje. Lankėmės Ignalinos pasienio rinktinėje, susipažinome su pasieniečių darbo principais, žiūrėjome filmą apie studijas. Labiausiai sužavėjo kinologų ir jų augintinių parodyti triukai. Džiugu, kad pareigūnai ir patiems mokiniams leido pavedžioti šunis, todėl išbandėme šunų dresūros pradžiamokslį.

„Kūrybiškumas, originalių bei vertingų idėjų turėjimas, dažniausiai ateina matant pasaulį iš labai skirtingų pusių“.

Ken Robinson

Birželio 8 d. į renginį „Mano žodis Lietuvai“, kuris vyko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje, suvažiavo rajono mokyklų jaunieji kūrėjai ir jų lietuvių kalbos mokytojos.