Renginiai

Vasaros dienos stovykla 2018

Birželio 1-14 d. mokykloje vyko vasaros dienos stovykla socialiai remtinų šeimų vaikams. Jos metu vaikai  drauge su pradinių klasių mokytojomis, socialine pedagoge ir socialine darbuotoja aktyviai ir prasmingai leido laiką: sportavo, šoko, žaidė, piešė, atliko įvairias kūrybines užduotis, buvo gamtoje, ieškojo lobio.  Buvo ir įdomių išvykų! Lankėmės  Ignalinos Šilumos tinklų būstinėje, kur sužinojome iš kur į miesto butus ir įstaigas atkeliauja šiluma, smalsiai ir su nuostaba apžiūrėjome krosnis ir kuro sandėlį.  Aukštaitijos nacionaliniame parke aplankėme Ginučių malūną, ištvermingai kopėme į  Ginučių ir Papiliakalnės piliakalnius, kalvų ketera ir vasaros žiedais padabintomis pievomis keliavome iki Ladakalnio, smagiai leidome laiką Palūšėje esančioje žaidimų aikštelėje.  Dalyvavome  ANP Gamtos mokyklos organizuojamoje edukacinėje programoje „Amžinas dangaus sūkurėlis“, kurios metu sužinojome daug naujo ir įdomaus apie Saulę. Ignalinos krašto muziejuje apžiūrėjome ekspozicijas, žaidėme interaktyvų žaidimą „Ežerūnas“, gaminome gėlytes. Smagiai praleidę laiką ir palinkėję vieni kitiems gerų, turiningų atostogų, atsisveikinome iki rudens.

___________________________

Diana Trukanienė Įrašo autorius:
Diana Trukanienė
Socialinė darbuotoja
Ankstesni įrašai


Birželio 14-15 dienas kudabiečiai praleido įdomiai, smagiai ir netradiciškai. Visi 5-8 klasių  progimnazijos mokiniai ėjo į turistinius žygius į Palūšę. Eidami pėsčiųjų taku grožėjosi Gavio ežeru ir jo pakrantėse augančiais augalais. Mokiniai aplankė medinę Palūšės Šv. Juozapo bažnyčią, grožėjosi aštuonkampe varpine (vienintele tokia Lietuvoje). Vėliau moksleiviai ilsėjosi Lūšių ežero pakrantėje, žaidė įvairius žaidimus, sportavo, rungėsi rungtyse, irstėsi valtimis, kanojomis, baidarėmis, smaguriavo ant laužo keptomis dešrelėmis, zefyrais. Pasportavę, prisižaidę, pavargę, laimingi grįžome į namus.

Birželio 1 dieną 6a klasės mokiniai prisidėjo prie gražios akcijos. Aplankėme tėvelių darbovietę – Ignalinos policijos komisariatą. Čia sužinojome apie policininkų darbą, aplankėme sulaikymo kameras, galėjome savo fizinę formą „pasitikrinti“ sporto salėje. Daug klausimų mokiniai uždavė tyrėjams apie mūsų rajone atliekamus nusikaltimus. Taip pat komisariate sutikome mokinių draugą Amsį.

Gegužės 17 dieną 6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje. Lankėmės Ignalinos pasienio rinktinėje, susipažinome su pasieniečių darbo principais, žiūrėjome filmą apie studijas. Labiausiai sužavėjo kinologų ir jų augintinių parodyti triukai. Džiugu, kad pareigūnai ir patiems mokiniams leido pavedžioti šunis, todėl išbandėme šunų dresūros pradžiamokslį.

„Kūrybiškumas, originalių bei vertingų idėjų turėjimas, dažniausiai ateina matant pasaulį iš labai skirtingų pusių“.

Ken Robinson
                                                                                                                                                 
Birželio 8 d. į renginį „Mano žodis Lietuvai“, kuris vyko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje, suvažiavo rajono mokyklų jaunieji kūrėjai ir jų lietuvių kalbos mokytojos.

Birželio 6 dieną, geriausiai mūsų progimnazijoje besimokantys ir aktyviausi 5-8 klasių mokiniai vyko į pažintinę – edukacinę ekskursiją į Kernavę. Visi atidžiai klausėmės gidės pasakojimų, aktyviai demonstravome savo žinias. Kopėme į aukštus ir dabar žaliuojančius piliakalnius. Sužinojome, kaip žmonės gyveno viduramžiais, apžiūrėjome iki šiol išlikusius jų būstus,  įvairiausius įrankius. Atminimui iš beržo drožlių pasidarėme po pakabuką. Namo grįžome praturtinę savo istorijos žinių lagaminą. Tariame didelį ačiū progimnazijos direktorei už padovanotą nuostabią kelionę.