Renginiai

Įvyko XIX-asis Nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas

2019 m. balandžio 6 d. vyko XIX-asis Nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas. Minint profesoriaus 85-ąsias gimimo metines renginys šiemet pirmąkart surengtas VU Geomokslų institute, kur jis mokėsi ir dirbo.
Iki konkurso pradžios mokiniai spėjo aplankyti Geologijos muziejų, meteorologijos stotelę, fotografijų parodas, užsuko į laboratorijas. Lankėsi Č. Kudabos auditorijoje, į kurios atidarymą 2004 m. buvo pakviesti ir mūsų progimnazijos mokiniai. Tais pačiais metais, minint žymaus geografo 70-metį, mūsų mokykloje buvo įkurtas Č. Kudabos vardo geografijos kabinetas.
Konkurse dalyvavo du mūsų mokyklos mokiniai: šeštokas Eimantas Labuckas ir aštuntokė Samanta  Stanevičiūtė. Daugiau kaip 900 moksleivių konkurso metu nagrinėjo nuotraukas, schemas, diagramas. Kitos užduotys reikalavo gamtos ir visuomenės reiškinių suvokimo, visuminio ir kūrybiško mąstymo, aplinkosauginės nuovokos, geros orientacijos pasaulyje ir Lietuvoje. Minint 2019-uosius Vietovardžių metus, konkurso dalyviai atliko kūrybines užduotis apie nykstančius Lietuvos vietovardžius.
Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojams buvo pristatyta nauja knyga „Turiu eiti“. Tai prisiminimų knyga apie Č. Kudabos mokinį, doc. dr. Rimantą Krupicką, iškilų geografijos pedagogą, geografą, mokslininką, keliautoją. 
 Žymus žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius  linksmai ir įdomiai papasakojo apie kelionę į laukinę Aliaską.
 Šiuo konkursu siekiama jaunimą sudominti geografija, skatinti pažinti, suprasti pasaulį, pasitikrinti savo žinias. Nekantriai lauksime rezultatų, kurie bus skelbiami gegužės 15 dieną.

 

___________________________

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Balandžio 4 dieną 6a klasės mokiniai lankėsi LRT muziejuje. Ekskursijos metu mokiniai susipažino ne tik su Lietuvos radijo ir televizijos istorija, bet aplankė radijo bei televizijos studijas ir pamatė, kuo šiandien gyvena Lietuvos nacionalinis transliuotojas. Šeštokai aplankė pirmąją televizijos studiją, kurioje prasidėjo jos istorija, o šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas „Žinių“ studijoje ir galimybė patiems pasijusti laidų vedėjais.

Progimnazijos antrokai, tęsdami projektą „Sveikame kūne – sveika siela“, kovo mėnesio pabaigoje, rinkosi progimnazijos kiemelyje. Čia minėjo Pasaulinę vandens dieną. Mokyklos slaugytoja Irena Čeponienė papasakojo apie vandens naudą žmogaus organizmui, apie jo saugojimą. Kartu paragino taupyti vandenį. 

Kovo 28 dieną 3a klasės mokiniai džiaugėsi smagiai pažaidę lauke ir įkvėpę gurkšnį sveikatos. Klasės valandėlę lauke vedė progimnazijos slaugytoja Irena Čeponienė. Žaisdami vaikai įsitikino, kad žmogaus organizmui labai svarbu yra judėjimas ir deguonis.  Džiaugiamės, kad klasės valandėlės laikas buvo praleistas smagiai, prasmingai ir sveikai. Dėkojame mūsų šauniai mokyklos slaugytojai Irenai už puikią valandėlę.

Kovo 26 dieną progimnazijos aktų salėje vyko įnirtingas septintokų geografinis protų mūšis. Kova vyko trimis turais. Pirmame ture buvo pateiktos užduotys iš bendrosios geografijos, antrame – apie Lietuvą. Trečiame ture klausimus galima buvo rinktis iš devynių temų.

Simboliška, kad iškart po pavasario lygiadienio ir Žemės dienos, kovo 21 d. minime Tarptautinę miškų dieną. Šia proga 8 klasių mokiniai dalyvavo inkilų kėlimo akcijoje, kurią organizavo Utenos rajono urėdija. Mokiniai vyko į Maksimonių mišką, kabino medžiuose inkilus, kuriuos patys pagamino per technologijų pamokas. Mokslininkai nustatė, kad miško paukščiai apsaugo medžius nuo kenkėjų, todėl ir žmonės privalo padėti paukščiams. Dėkojame šios akcijos dalyviams ir organizatoriams.