Renginiai

Paminėta Pasaulinė vandens diena

Progimnazijos antrokai, tęsdami projektą „Sveikame kūne – sveika siela“, kovo mėnesio pabaigoje, rinkosi progimnazijos kiemelyje. Čia minėjo Pasaulinę vandens dieną. Mokyklos slaugytoja Irena Čeponienė papasakojo apie vandens naudą žmogaus organizmui, apie jo saugojimą. Kartu paragino taupyti vandenį. Per rankas praleido mėlyną kamuolį, simbolizuojantį vandens lašą. Vėliau visi kartu darė didžiulius spalvotus vandens burbulus. Smagiai antrokėliai gaudė mažus burbuliukus. Renginys vaikams paliko didelį įspūdį.

___________________________

Regina Jeremejeva Įrašo autorius:
Regina Jeremejeva
Pradinių klasių auklėtoja
Ankstesni įrašai


Kovo 28 dieną 3a klasės mokiniai džiaugėsi smagiai pažaidę lauke ir įkvėpę gurkšnį sveikatos. Klasės valandėlę lauke vedė progimnazijos slaugytoja Irena Čeponienė. Žaisdami vaikai įsitikino, kad žmogaus organizmui labai svarbu yra judėjimas ir deguonis.  Džiaugiamės, kad klasės valandėlės laikas buvo praleistas smagiai, prasmingai ir sveikai. Dėkojame mūsų šauniai mokyklos slaugytojai Irenai už puikią valandėlę.

Kovo 26 dieną progimnazijos aktų salėje vyko įnirtingas septintokų geografinis protų mūšis. Kova vyko trimis turais. Pirmame ture buvo pateiktos užduotys iš bendrosios geografijos, antrame – apie Lietuvą. Trečiame ture klausimus galima buvo rinktis iš devynių temų.

Simboliška, kad iškart po pavasario lygiadienio ir Žemės dienos, kovo 21 d. minime Tarptautinę miškų dieną. Šia proga 8 klasių mokiniai dalyvavo inkilų kėlimo akcijoje, kurią organizavo Utenos rajono urėdija. Mokiniai vyko į Maksimonių mišką, kabino medžiuose inkilus, kuriuos patys pagamino per technologijų pamokas. Mokslininkai nustatė, kad miško paukščiai apsaugo medžius nuo kenkėjų, todėl ir žmonės privalo padėti paukščiams. Dėkojame šios akcijos dalyviams ir organizatoriams.

Tradiciškai minint Žemės dieną jau keletą metų penktokams organizuojama netradicinė veikla. Dirbdami grupėmis mokiniai aiškino gamtines sąvokas, bandė atpažinti augalus ir gyvūnus, kūrė patarles ir atsakinėjo į nelengvus klausimus. Paaiškėjo, kad penktokai smalsūs ir nemažai išmano apie gamtos pasaulį.

Šiais metais antrokai su savo mokytojomis D. Marcinauskiene, D. Vilčinskiene ir R. Jeremejeva nusprendė dalyvauti projekte „Sveikame kūne – sveika siela“. Pirmas užsiėmimas – higiena, kuris vyko kovo 15 d. Jį vedė mūsų mokyklos slaugytoja Irena Čeponienė. Antrokai, susirinkę aktų salėje, klausėsi pasakojimo, kaip asmens higiena padeda saugoti sveikatą.