Renginiai

5a ir 5b klasių mokinių atstovų išvyka į Anykščių rajono Stepono Kairio pagrindinę mokyklą

Saulėtą ir gražų gegužės 21-osios rytą 5a ir 5b klasių mokinių atstovai kartu su anglų kalbos mokytojomis Inga Zarinskiene ir Rasa Sriubaite vyko į Anykščių rajono Stepono Kairio pagrindinę mokyklą. 
Išvykos tikslas buvo įtraukti mokinius į netradicinę mokamąją veiklą, pakeisti mokymosi erdves, t.y. išvykti į kitą mokyklą, siekiant ne konkurencinės kovos tarp mokyklų, o draugiško varžymosi bendraujant ir bendradarbiaujant, dalyvaujant viktorinoje.
Atvykus, visus šiltai sutiko ir sveikino mokyklos direktorė Jūratė Kašinskienė ir anglų kalbos mokytoja Zita Vaicekavičienė. Mūsų sumanūs penktokai pristatė savo progimnaziją, papasakojo savo miesto legendą ir visus pakvietė dalyvauti viktorinoje ,,Discover Lithuania“. Gera buvo stebėti vaikus, nesunkiai įveikiančius viktorinos užduotis. Viktorina įrodė, kokia naudinga mokyklų partnerystė. Vėliau klausėmės direktorės pasakojimo apie kurklietį signatarą Steponą Kairį, kurio vardu ir pavadinta mokykla. Anglų kalbos mokytoja supažindino su Kurklių miestelio istorija, o šios mokyklos mokiniai papasakojo apie garsųjį ,,Puntuko“ akmenį. Užkandę ir pasistiprinę, lydimi mokyklos direktorės, patraukėme pasižvalgyti po mokyklą. Smagu buvo apžiūrėti įvairių dalykų kabinetus, patrypčioti aktų salėje, pasigrožėti mokinių darbų surengta paroda.
Laikas nepastebimai prabėgo. Padėkoję už šiltą ir jaukų priėmimą, atsisveikinome sutarę, kad šios mokyklos mokiniai apsilankys ir mūsų progimnazijoje.
Mūsų išvyka dar nesibaigė, nes mūsų laukė pramogos: ,,Iškyla medžių viršūnėmis“, Anykščių Medžių lajų takas. Kilome nuo žemės iki medžių viršūnių, šiek tiek nuo vėjo svyruojančiu lajų taku. Nors ir baugu, bet užkopėme į bokšto viršų, nuo kurio grožėjomės apdainuoto šilelio vaizdais, Šventosios upės vingiais.
Sustojome prie antrojo pagal dydį Lietuvoje akmens – Puntuko riedulio. Mokinius sudomino padavimais ir legendomis apipintas akmuo.
Ši išvyka praturtino geromis emocijomis ir neišdildomais įspūdžiais. Grįžome pavargę, bet labai laimingi.

 

___________________________

Rasa Sriubaitė Įrašo autorius:
Rasa Sriubaitė
Anglų kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Gegužės 8, 10 d. progimnazijos stadione vyko Ignalinos rajono mokyklų mokinių lengvosios atletikos trikovės ir keturkovės komandinės varžybos. Pradinių klasių moksleiviai varžėsi trejose rungtyse (30 m. bėgimas, šuolis į tolį įsibėgėjus, kamuoliuko  metimas), o septintų ir jaunesnių klasių moksleiviai varžėsi keturiose rungtyse ( 60 m bėgimas, šuolis į tolį, kamuoliuko metimas, 500 m bėgimas mergaitėms, 800 m bėgimas berniukams). 

Gegužės 16 d. mūsų progimnazijoje vyko rajoninė anglų kalbos viktorina „Smart kids“. Į viktoriną sugužėjo 4-5 klasių mokinių komandos iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Vidiškių gimnazijos, Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro, Dūkšto mokyklos. Taip pat prie visų šių komandų prisijungė ir mūsų progimnazijos komanda. Visus dalyvius sveikino ir didžiulės sėkmės linkėjo progimnazijos direktorė Danutė Jatulė. Viktoriną vedė mūsų šaunieji aštuntokai.

Gegužės 16 dieną mūsų progimnazijos šešiasdešimt aktyviausių mokinių dalyvavo smagioje šventėje „Vasarą (ne)tingim“, kurią organizavo Ignalinos gimnazija. Renginyje dalyvavo Ignalinos „Šaltinėlio“, Ignalinos gimnazijos ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bendruomenės. 

Šiais metais 3c klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame ekologiniame „Mano žalioji palangė“ konkurse. Šių metų konkurso tema – „Pasaulis ant mano palangės“. Trečiokai parengė dvi žaliąsias palanges. Pirmoji palangė – „Prieskonių palangė“. Mokiniai sėjo ir augino įvairias prieskonines žoleles, kurios pas mus atkeliavo iš kitų kraštų. Laukė, kol pasirodys pirmieji daigeliai. 

Mūsų mokyklos 1a klasės mokiniams pasisekė – jie pateko tarp 100 pirmų užsiregistravusių klasių ir turi galimybę išbandyti mokomąsias užduotis „Minecraft“. Populiaraus kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ integravimas į bendrojo lavinimo procesą – tai vienas naujausių „Šviesos“ ir neformalaus ugdymo viešosios įstaigos „Trys kubai“ projektų, kuriam licencijas teikia programinės įrangos kūrėjas „Microsoft“.