Renginiai

Izraelio ambasadoriaus vizitas

Gegužės 24 dieną progimnazijoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis  ambasadorius Lietuvoje J. E. Amir Maimon kartu su vyriausiąja padėjėja Ana Maizel. Vizito tikslas – susitikti su progimnazijos mokiniais, mokytojais siekiant  užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui. Ambasadorius aštuntų klasių mokiniams vedė pamoką, kurioje pasakojo apie saulėtąjį Izraelį, darbą ambasadoje ir prisiminė savo mokslo metus. Kaip sakė, mokytis jam nelabai patikdavę, bet jis mėgo mokyklą dėl savo draugų, o ypač laukdavo savaitgalių ir šokių vakarų. Tačiau sunkiausia juose būdavo išdrįsti patikusią mergaitę pakviesti šokti. Ir jo pirmasis patarimas mokiniams buvo: „niekada nebijokite pabandyti ir nebijokite suklysti“. Prieš metus ambasadorius pradėjo lankyti T. Petreikio šokių studiją ir dabar, kaip juokavo, šoka daug geriau nei jaunystėje. Buvo parodyti trumpi filmukai apie Izraelį ir lietuvių įspūdžius šioje šalyje. Ambasadorius progimnazijos mokinius pakvietė atvykti į Vilnių ir apsilankyti Izraelio ambasadoje. Tai buvo tikrai džiuginanti žinia. Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė dėkojo už vizitą, įdomų pasakojimą ir sakė būtinai organizuosianti mokinių išvyką.
Plačiau apie ambasadoriaus vizitą Ignalinoje skaitykite – http://www.ignalina.lt/go.php/lit/Izraelio-ambasadoriaus-vizitas-Ignalinai-suteike-prasmingo-bendradarbiavimo-vilciu---/15227

 

___________________________

Miglė Rakštelienė Įrašo autorius:
Miglė Rakštelienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ankstesni įrašai


Gegužės 28 d. progimnazijoje vyko netradicinė muzikos pamoka 1-3 klasių mokiniams, kurios tema „Pučiamieji“. Pamoką vedė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojai. Mokiniai turėjo progą gyvai išgirsti muzikos instrumentų skambesį bei praktiškai išbandyti patikusius instrumentus. Muzikos garsai, žaisminga nuotaika abejingų nepaliko.

Gegužės 15 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokinių tarybos nariai organizavo gerumo akciją „Pavasariniai skaitymai“ ir  lankėsi neįgaliųjų vaikų centre „Šaltinėlis“. Progimnazijos mokiniai centro gyventojams padovanojo spalvinimo knygučių, kreidelių, įvairiausių žaislų, su kuriais  vėliau visi kartu smagiai žaidė. Tarybiečiai  neįgaliems vaikams skaitė pasakas, smagiai  bendravo.  Kudabiečiai galėjo apžiūrėti centro patalpas, susipažinti su neįgaliųjų vaikų gyvenimo sąlygomis.

Gegužės 27-ąją Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje organizuota tradicine tapusi šventė – „Padėka geriausiems“, kuri sukvietė didelį būrį mokytojų, mokinių, tėvelių. 
Šios išskirtinės šventės nekantriai ir su maloniu virpuliu širdyje laukė kiekvienas bendruomenės narys. Mokyklos gyvenimo tempas yra be galo spartus, todėl ši prasminga diena – „Padėka  geriausiems“ – priverčia mus stabtelėti, susivokti savo mintyse, įvertinti nuveiktus darbus, padėkoti vienas kitam už teikiamą pagalbą, paramą, palaikymą.

Gegužės 28 dieną 8a, 8b ir 8c klasių mokiniai vyko į edukacinę ir pramoginę ekskursiją į Vilnių. Aštuntokai lankėsi Iliuzijų muziejuje, kuriame išbandė painų veidrodžių labirintą, antigravitacinį kambarį bei velnio tunelį. O kita ekskursijos dalis buvo pramoginė – dažasvydis, kuris pareikalavo fizinės ištvermės, energijos, ir šitaip dovanojo neišdildomus įspūdžius. Puiki nuotaika ir patirti išbandymai atsispindi nuotraukose!

Gegužės 14, 15 ir 16 dienomis 4a, 4b ir 4c klasės mokiniai lankėsi Senovinės bitininkystės muziejuje (Stripeikių k., Ignalinos r.), kur dalyvavo korio atakiavimo edukacinėje programoje „Saldu gardu kaip du medu“. Edukacijos metu stebėjo, kaip yra „išleidžiamas“ medus iš korio. Sužinojo, kokių reikia priemonių, įrankių šitam bitininko darbui atlikti.