Renginiai

„Minecraft“ projektas pirmokams

Mūsų mokyklos 1a klasės mokiniams pasisekė – jie pateko tarp 100 pirmų užsiregistravusių klasių ir turi galimybę išbandyti mokomąsias užduotis „Minecraft“. Populiaraus kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ integravimas į bendrojo lavinimo procesą – tai vienas naujausių „Šviesos“ ir neformalaus ugdymo viešosios įstaigos „Trys kubai“ projektų, kuriam licencijas teikia programinės įrangos kūrėjas „Microsoft“.
Bandomoji projekto versija apima šiuos mokomuosius dalykus – matematiką, lietuvių kalbą, pasaulio pažinimą. Užduotys lavina loginį mąstymą, erdvės pajautimą, skaitmeninį raštingumą. Pirmokai „Minecraft“ žaidime atlieka tokias užduotis: painaus labirinto įveikimas išmokus atskirti „b“ ir „p“, ,,k“ ir ,,g“ garsus, skaičių sekos sudėliojimas trimatėje erdvėje, sveikų produktų rūšiavimas virtualiame turgelyje. Vieniems mokiniams šias užduotis įveikti sekasi lengviau, kitiems sunkiau, bet visiems ši veikla teikia daug džiaugsmo, skatina susidomėjimą, suteikia naujų žinių ir įgūdžių.

 

___________________________

Eglė Žemaitienė Įrašo autorius:
Eglė Žemaitienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Gegužės 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Tą dieną į Ignaliną susitikti su vaikais atvyko dailininkė, knygų iliustruotoja Ieva Babilaitė. Ji sukūrė pirmą Lietuvoje bežodę knygą vaikams. Progimnazijos 3a klasės mokiniai buvo pakviesti į šį susitikimą. Dalyvavimas akcijoje buvo puiki pažintis bei kūrybiška, įdomi veikla.

Balandžio 30 dieną mūsų progimnazijos aštuntokai Liveta, Brigita, Samanta, Jevgenijus, Ignas ir Aleksandras dalyvavo rajoninėje užsienio kalbų konkurse – viktorinoje „Veni, vidi, vici“, kuri vyko Vidiškių gimnazijoje.

Gegužės 3 dieną 1b klasės mokiniai pakvietė savo mamytes į renginį, skirtą Motinos dienai. Gausiai  susirinkusioms savo mamytėms vaikai dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus ir įteikė savo padarytas dovanėles.

„Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“

Šiais metais, minėdami Pasaulinę knygos dieną, mes kvietėme tiesiog skaityti! Skaityti tai, kas mums patinka, kas mus įkvepia ir dėl ko mes nepastebime, kas vyksta aplinkui mus. Pradėkime dieną su knyga! Knygos skaitymas savo malonumui dažnai pamirštamas. Mokiniai skaitė tai kas jiems patinka, kas jiems aktualu. 

Balandžio 18 d. progimnazijos krepšinio būrelio vaikinų ir merginų komandos dalyvavo Velykiniame krepšinio turnyre, kuris vyko Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje. Berniukų komanda, būdama jauniausia savo grupėje, kovėsi garbingai ir užėmė IV vietą. Vaikinų komandą sudarė: D. Rimšelis, A. Šimkūnas, T. Maknys, E. Steponianas.