Renginiai

1-4 klasių geriausiai besimokančių vaikų išvyka į Rumšiškes

Saulėtą birželio 4 d. rytą didelis 1-4 klasių geriausiai besimokančių moksleivių būrys, lydimi mokytojų, išvykome į Rumšiškes. Mūsų kelionės tikslas buvo aplankyti  Lietuvos liaudies buities muziejų. Apžiūrėjome vieną didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintį etnografijos muziejų Europoje po atviru dangumi. Sužinojome, kad per kelias valandas galime susipažinti su visų Lietuvos etnografinių regionų senovine buitimi. Apsilankėme senoviniame miestelyje, užsukome į pradžios mokyklą, kur miela šeimininkė pakvietė pasėdėti senoviniuose suoluose ir pavartyti seną dienyną. Nuo kaitrių saulės spindulių gaivinomės ledais miestelio arbatinėje. Dalyvavome edukacinėje programoje, o savo nulipdytus molio darbelius saugiai atsigabenome namo. Visus sužavėjo linksmas malūninkas, kuris pasakojo, kad malūne ne tik malami grūdai, bet  gyvena velniukai bei bildukai. Nors ir sukaitę, bet pilni įspūdžių su dainomis grįžome namo.

___________________________

Dalia Marcinauskienė Įrašo autorius:
Dalia Marcinauskienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Bet kurioje parduotuvėje yra daug įvairių prekių. Iš užrašų ant pakuočių galima įsitikinti, kad nemažai prekių pagaminta ne Lietuvoje, bet atvežta iš kitų valstybių.
Užsienio prekyba – tai bendradarbiavimas, kai šalys perka viena iš kitos prekes. Lietuva importuoja produkciją, kurios negamina arba svetur ji yra pigesnė.

Progimnazijos pradinių klasių mokytojos Romualda Bagdonienė ir Regina Jeremejeva dalyvavo technologinės kūrybos mentorystės programoje ir tapo diplomuotais „Technologijų vedliais“. Technologijų vedlys – tas, kuris aktyviai veda vaikus į eksperimentus ir technologijų kūrybą! Mokytojos pabaigė pirmąjį mentorystės programos „Technologijų vedliai“ sezoną. 

Birželio 4 d. 2b klasės mokiniai aplankė Tverečiaus pasienio užkardą. Antrokai susipažino su pasieniečio profesijos ypatumais, taip pat turėjo galimybę pasivažinėti keturračiais. Puikus oras, gera visų nuotaika ir juokas lydėjo visus išvykos dalyvius.

Progimnazijoje vyko būsimų pirmokų pažintis su mokykla. Vaikus pasitiko ir pasveikino progimnazijos direktorė D. Jatulė. Vėliau mažiausieji stebėjo 3b klasės mokinių spektaklį, susipažino su  pirmokais  ir „pasimatavo“ jų suolus, apžiūrėjo sporto sales, aplankė biblioteką ir valgyklą, o išeidami sutiko sugrįžti į mokyklą rugsėjo 1-ąją.

Gegužės 30 dieną septintokai vyko į ekskursiją. Vilniuje moksleiviai lankėsi Muitinės muziejuje. Čia sužinojo apie muitininkų profesiją, apžiūrėjo užsienio šalių dovanas Lietuvai, žiūrėjo dokumentinį filmą apie tragiškus Medininkų įvykius. Didelį įspūdį paliko muitininkų draugas – vokiečių aviganis, kuris pademonstravo įvairius triukus.