5b klasės netradicinė veikla

Birželio 7 dieną  5b klasės mokiniai taip pat prisijungė prie visuotinės iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ ir lankėsi Ignalinos spaustuvėje.
Buvo įdomu susipažinti su ten dirbančiais darbuotojais, pasiklausyti  pasakojimų apie pirmuosius spaustuvės gyvavimo metus bei  tais senais laikais leidžiamus laikraščius. Sužinojome, kad spaustuvėje spausdinami ne tik laikraščiai, taip pat ir įvairios brošiūros, blankai ir kiti smulkūs spaudiniai.
Na, o didžiausią įspūdį paliko tai, kad turėjome galimybę patys stebėti, kaip iš paprasto popieriaus lapo gimsta laikraštis.
Kadangi daug kas buvo nauja ir įdomu, tai uždavėme daug mums rūpimų klausimų, į kuriuos mielai atsakinėjo darbuotoja.
Apsilankymas paliko neišdildomą įspūdį, o gal net ir norą dirbti spaustuvėje.

Abigailė Baublytė Įrašo autorius:
Abigailė Baublytė

Jau sulaukėme vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojų sąrašo.
Šiais metais šiame projekte dalyvavo 17 vertėjų, kurie vertė tekstus iš anglų, vokiečių ir rusų kalbų ir 5 iliustratoriai, kurie iliustravo jiems labiausiai patikusias istorijas.
Visi  dalyviai gavo vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo padėkos raštus.

Šiais metais poezijos mėgėjai mini 220-ąsias poeto A. S. Puškino gimimo metines. Ta proga Ignalinos gimnazijoje birželio 6 d.  vyko rajoninė rusų kalbos šventė „Zdravstvui, Puskin“. Šventėje dalyvavo ir mūsų progimnazijos  mokiniai Valerija Ostrouch, Deimantė Voronkova, Dovydas Markevičius ir Aleksandras Šalaikiskis.

Birželio 6 d. 7a klasės mokiniai lankėsi Ignalinos kelių tarnyboje. Čia maloniai mus priėmė vadovas Vaiduolis Taraškevičius. Jis mokiniams papasakojo apie tarnybos darbą, aprodė teritoriją bei techniką. Kompiuterio monitoriuje stebėjome, kurioje rajono vietoje dirba įmonės technika, kokia yra kelių būklė. Vadovas padovanojo firminių atšvaitų bei rankinę. Tai buvo smagiai ir prasmingai praleistas laikas.

Birželio 6 d. mūsų progimnazijos tarybos nariai lankėsi Ignalinos „ Carito“ vaikų dienos centre „Eldoradas“. Vadovė Vaiva Juršėnienė ir jos padėjėja Onutė mielai papasakojo apie centro veiklą. Centre vaikai ir paaugliai gali paruošti pamokas, dalyvauti meniniuose ir sportiniuose užsiėmimuose, vykti į ekskursijas, susitikti su žymiais žmonėmis. Vėliau bendravome su dienos centrą lankančiais vaikais, piešėme ant asfalto.

Birželio 10 d. į renginį „Kūrybiniai skaitymai ant Ladakalnio“, kuris vyko mūsų progimnazijos bibliotekoje, sugūžėjo progimnazijos ir rajono jaunieji kūrėjai ir jų lietuvių kalbos mokytojos. Renginio šeimininkai  tarė sveikinimo žodį. O kudabiečiai svečiams dovanojo muzikinius kūrinius. Vėliau mokiniai aplankė Ignalinos krašto muziejų. O galiausiai pasidžiaugti savo ir svečių kūryba vykome ant Ladakalnio.