Ekskursija į Aukštaitijos nacionalinį parką

Paskutinę šių mokslo metų savaitę antrokai nusprendė tęsti pažintį su savo gimtuoju Ignalinos kraštu. Nusprendė aplankyti ANP širdį – Palūšę. Palūšės direkcijoje susipažino su ekspozicija, skirta visam parkui. Vėliau aplankė pilkapį, kuris paliko tikrai didelį įspūdį. Taip pat apžiūrėjo Akmens amžiaus žmonių trobelę su įvairiais rakandais, pabandė titnagu įskelti ugnį, daug sužinojo apie to meto žmonių gyvenimą. Vaikai suprato, kiek daug jie dar nežino apie savo gimtąjį kraštą ir nutarė kitais metais vykti į pažintines išvykas.

Regina Jeremejeva Įrašo autorius:
Regina Jeremejeva
Pradinių klasių auklėtoja

Birželio 3 dieną mūsų mokyklos antrokai rajono pradinukams bei jų mokytojoms pristatė savo projektą „Sveikame kūne – sveika siela“. Jie papasakojo, kokias veiklas vykdė, kaip pavyko, kas džiugino ir kaip išmoko rūpintis savo sveikata. Pristatymas buvo smagus. Antrokai vaidino – gydė susirgusį karalių, šoko ir dainavo. Baigdami renginį, projekto vykdytojai palinkėjo visiems sveikos ir prasmingos vasaros.

5-8 klasių mokiniai šiandien nutarė pasimatuoti pasieniečių klumpes. Apsilankę Ignalinos pasienio užkardoje jie turėjo galimybę apžiūrėti ir išbandyti įvairius ginklus bei matymo prietaisus, išklausė pasakojimą apie pasieniečio profesijos ypatumus, susidomėję stebėjo kinologo Justo ir jo keturkojo augintinio pasirodymą.

Birželio 7 dieną 8b klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje akcijoje „Šok į tėvų klumpes“. Aplankėme tėvelių darbovietę – Ignalinos policijos komisariatą. Mokiniai susipažino su komisariato veikla, policininkų darbu, aplankė sulaikymo kameras, sporto salę, apžiūrėjo policijos automobilį. Dėmesingai klausėsi komisariato viršininko Algio Masevičiaus pasakojimo apie kasdieninį darbą.

Gegužės 31 d. 2b klasės bendra veikla su tėveliais – sulčių ir salotų diena. Labai aktyviai į veiklą įsitraukė tėveliai. Salotos ir sultys pagamintos su meile buvo labai skanios.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 6a klasės mokiniai prisijungė prie šios puikios iniciatyvos ir birželio 6 d. lankėsi „Eurovaistinėje“. Šeštokės Gabijos mama, „Eurovaistinės“ darbuotoja Rima Butkūnienė vaikams papasakojo apie vaistininko profesiją, atsakė į mokinių pateiktus klausimus, padovanojo vaikams vitaminų ir palinkėjo visiems geros sveikatos.