Geografijos pamoka „Maxima XX“

Bet kurioje parduotuvėje yra daug įvairių prekių. Iš užrašų ant pakuočių galima įsitikinti, kad nemažai prekių pagaminta ne Lietuvoje, bet atvežta iš kitų valstybių.
Užsienio prekyba – tai bendradarbiavimas, kai šalys perka viena iš kitos prekes. Lietuva importuoja produkciją, kurios negamina arba svetur ji yra pigesnė.
Birželio 3d. šeštokai „Maximoje XX“ rinko importinių prekių pavyzdžius. Atidžiai apžiūrėję etiketes, nustatė prekių kilmės šalis, kurias kitą pamoką žymės kontūriniame žemėlapyje. Pagal mastelį apskaičiuos atstumus, paaiškins transportavimo būdą, įvertins Lietuvos užsienio prekybos balansą.
Mokiniai  turiningai praleido laiką: surinko medžiagą praktiniam darbui, nusipirko importinių maisto produktų, kuriuos grįždami į mokyklą suvalgė.

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja

Progimnazijos pradinių klasių mokytojos Romualda Bagdonienė ir Regina Jeremejeva dalyvavo technologinės kūrybos mentorystės programoje ir tapo diplomuotais „Technologijų vedliais“. Technologijų vedlys – tas, kuris aktyviai veda vaikus į eksperimentus ir technologijų kūrybą! Mokytojos pabaigė pirmąjį mentorystės programos „Technologijų vedliai“ sezoną.

Birželio 4 d. 2b klasės mokiniai aplankė Tverečiaus pasienio užkardą. Antrokai susipažino su pasieniečio profesijos ypatumais, taip pat turėjo galimybę pasivažinėti keturračiais. Puikus oras, gera visų nuotaika ir juokas lydėjo visus išvykos dalyvius.

Progimnazijoje vyko būsimų pirmokų pažintis su mokykla. Vaikus pasitiko ir pasveikino progimnazijos direktorė D. Jatulė. Vėliau mažiausieji stebėjo 3b klasės mokinių spektaklį, susipažino su  pirmokais  ir „pasimatavo“ jų suolus, apžiūrėjo sporto sales, aplankė biblioteką ir valgyklą, o išeidami sutiko sugrįžti į mokyklą rugsėjo 1-ąją.

Gegužės 30 dieną septintokai vyko į ekskursiją. Vilniuje moksleiviai lankėsi Muitinės muziejuje. Čia sužinojo apie muitininkų profesiją, apžiūrėjo užsienio šalių dovanas Lietuvai, žiūrėjo dokumentinį filmą apie tragiškus Medininkų įvykius. Didelį įspūdį paliko muitininkų draugas – vokiečių aviganis, kuris pademonstravo įvairius triukus.

Gegužės 29 d. gausus ir klegantis penktokų būrys pajudėjo į edukacinę kelionę Vilniaus link. Pirmiausia jie aplankė Zooparką, kur pažintinės programos organizatoriai sudarė galimybių išgirsti, apžiūrėti ir paliesti pažįstamus bei egzotinius gyvūnus, gėrėtis lesinamų papūgų spalvomis ir papasakojo daug įdomių faktų apie šio Zooparko augintinius.