Įdomių patirčių diena

Gegužės 29 d. gausus ir klegantis penktokų būrys pajudėjo į edukacinę kelionę Vilniaus link. Pirmiausia jie aplankė Zooparką, kur pažintinės programos organizatoriai sudarė galimybių išgirsti, apžiūrėti ir paliesti pažįstamus bei egzotinius gyvūnus, gėrėtis lesinamų papūgų spalvomis ir papasakojo daug įdomių faktų apie šio Zooparko augintinius. Vėliau Vilniaus universiteto planetariume penktokai stebėjosi neaprėpiama kosmoso didybe, papildė žinias apie gravitaciją ir dangaus kūnus.
Smagu, kad tądien lietus  lydėjo tik kelionės metu, keliavome patogiu autobusu, o ekskursijos dalyviai grįžo gerokai praplėtę akiratį.

Audronė Trapikienė Įrašo autorius:
Audronė Trapikienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Gegužės 28 dieną Dūkšto mokykloje vyko rajoninės 5-8 klasių komandinės matematikos varžytuvės. Konkurse dalyvavo penkios komandos iš visų rajono mokyklų. Mūsų progimnazijai atstovavo keturių mokinių komanda:

Gegužės 24 dieną progimnazijoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis  ambasadorius Lietuvoje J. E. Amir Maimon kartu su vyriausiąja padėjėja Ana Maizel. Vizito tikslas – susitikti su progimnazijos mokiniais, mokytojais siekiant  užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui. Ambasadorius aštuntų klasių mokiniams vedė pamoką, kurioje pasakojo apie saulėtąjį Izraelį, darbą ambasadoje ir prisiminė savo mokslo metus.

Gegužės 28 d. progimnazijoje vyko netradicinė muzikos pamoka 1-3 klasių mokiniams, kurios tema „Pučiamieji“. Pamoką vedė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojai. Mokiniai turėjo progą gyvai išgirsti muzikos instrumentų skambesį bei praktiškai išbandyti patikusius instrumentus. Muzikos garsai, žaisminga nuotaika abejingų nepaliko.

Gegužės 15 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokinių tarybos nariai organizavo gerumo akciją „Pavasariniai skaitymai“ ir  lankėsi neįgaliųjų vaikų centre „Šaltinėlis“. Progimnazijos mokiniai centro gyventojams padovanojo spalvinimo knygučių, kreidelių, įvairiausių žaislų, su kuriais  vėliau visi kartu smagiai žaidė. Tarybiečiai  neįgaliems vaikams skaitė pasakas, smagiai  bendravo.  Kudabiečiai galėjo apžiūrėti centro patalpas, susipažinti su neįgaliųjų vaikų gyvenimo sąlygomis.

Gegužės 27-ąją Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje organizuota tradicine tapusi šventė – „Padėka geriausiems“, kuri sukvietė didelį būrį mokytojų, mokinių, tėvelių.
Šios išskirtinės šventės nekantriai ir su maloniu virpuliu širdyje laukė kiekvienas bendruomenės narys. Mokyklos gyvenimo tempas yra be galo spartus, todėl ši prasminga diena – „Padėka  geriausiems“ – priverčia mus stabtelėti, susivokti savo mintyse, įvertinti nuveiktus darbus, padėkoti vienas kitam už teikiamą pagalbą, paramą, palaikymą.