Mokslo metų pabaigos šventė

Prabėgo dar vieneri mokslo metai, išaušo birželio 21-oji – paskutinė mokslo metų diena. Į progimnazijos kiemelį rinkosi 5-8 klasių mokiniai, progimnazijos administracija, mokytojai ir tėveliai. Progimnazijos direktorė D. Jatulė pasidžiaugė gerais 2018-2019 mokslo metų rezultatais. Šauniausiems mokiniams, kurie visus mokslo metus ne tik puikiai mokėsi, bet ir aktyviai dalyvavo mokyklos kultūriniame gyvenime, įteikė padėkos raštus. Taip pat buvo apdovanotas nemažas būrys geriausių sportininkų. 5-8 klasių komandos – sporto žaidynių nugalėtojos – apdovanotos taurėmis. Šventės metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas aštuntokams. Skambėjo dainos, gražūs padėkos žodžiai progimnazijos administracijai, mokytojams, linkėjimai aštuntokams. Šventės pabaigoje nuleidę vėliavą, sugiedoję progimnazijos himną ir palydėti direktorės žodžių: ,,Turiningų atostogų, daug naujų įspūdžių“, baigėme 2018-2019 mokslo metus.

Audronė Drūteikienė Įrašo autorius:
Audronė Drūteikienė
Biologijos mokytoja

Mokslo metų pradžioje matematikos mokytojai pakvietė mokinius dalyvauti projekte „Simetrija matematikoje, gamtoje ir lietuvių liaudies ornamentuose“. Prie projekto veiklų prisidėti pakvietėme dailės, technologijų, informacinių technologijų mokytojus. Mokiniai rinko informaciją apie simetriją. Ieškojo simetrijos elementų gamtoje, architektūroje, lietuvių liaudies meno kūriniuose.

Birželio 12 d. 5–8 klasių labai gerai besimokantys mokiniai vyko į Kauną. Kudabiečiai aplankė Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų. 7–8 kl. mokiniams vyko ekskursija po muziejų, o 5–6 kl. moksleiviams – edukacinė programa „Karinė paslaptis“. Vėliau mokiniai aplankė zoologijos sodą, klausėsi gidų pasakojimų apie sodo gyventojus. Nors buvo labai karšta diena, visi džiaugėsi, jog ši išvyka suteikė daug žinių ir daugelis mokinių grįžo stipriai praplėtę savo žinių bagažą. Didelį ačiū tariame mokyklos vadovybei bei lydintiems asmenims už puikiai suorganizuotą kelionę ir linksmai praleistą laiką drauge!

Birželio 7 dieną  5b klasės mokiniai taip pat prisijungė prie visuotinės iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ ir lankėsi Ignalinos spaustuvėje.
Buvo įdomu susipažinti su ten dirbančiais darbuotojais, pasiklausyti  pasakojimų apie pirmuosius spaustuvės gyvavimo metus bei  tais senais laikais leidžiamus laikraščius. Sužinojome, kad spaustuvėje spausdinami ne tik laikraščiai, taip pat ir įvairios brošiūros, blankai ir kiti smulkūs spaudiniai.

Jau sulaukėme vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojų sąrašo.
Šiais metais šiame projekte dalyvavo 17 vertėjų, kurie vertė tekstus iš anglų, vokiečių ir rusų kalbų ir 5 iliustratoriai, kurie iliustravo jiems labiausiai patikusias istorijas.
Visi  dalyviai gavo vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo padėkos raštus.

Šiais metais poezijos mėgėjai mini 220-ąsias poeto A. S. Puškino gimimo metines. Ta proga Ignalinos gimnazijoje birželio 6 d.  vyko rajoninė rusų kalbos šventė „Zdravstvui, Puskin“. Šventėje dalyvavo ir mūsų progimnazijos  mokiniai Valerija Ostrouch, Deimantė Voronkova, Dovydas Markevičius ir Aleksandras Šalaikiskis.