Rajoninė rusų kalbos šventė

Šiais metais poezijos mėgėjai mini 220-ąsias poeto A. S. Puškino gimimo metines. Ta proga Ignalinos gimnazijoje birželio 6 d.  vyko rajoninė rusų kalbos šventė „Zdravstvui, Puskin“. Šventėje dalyvavo ir mūsų progimnazijos  mokiniai Valerija Ostrouch, Deimantė Voronkova, Dovydas Markevičius ir Aleksandras Šalaikiskis.
Jie deklamavo A. Puškino eilėraščius, pasakų ištraukas, dalyvavo viktorinoje. Šventės metu mokiniai daug sužinojo apie poetą, jo gyvenimą ir kūrybą. Visi mokiniai apdovanoti padėkos raštais. Šventės pabaigoje dalyviai vaišinosi arbata ir ignalinietišku šakočiu.

Natalija Gimbickienė Įrašo autorius:
Natalija Gimbickienė
Rusų kalbos ir literatūros mokytoja

Birželio 6 d. 7a klasės mokiniai lankėsi Ignalinos kelių tarnyboje. Čia maloniai mus priėmė vadovas Vaiduolis Taraškevičius. Jis mokiniams papasakojo apie tarnybos darbą, aprodė teritoriją bei techniką. Kompiuterio monitoriuje stebėjome, kurioje rajono vietoje dirba įmonės technika, kokia yra kelių būklė. Vadovas padovanojo firminių atšvaitų bei rankinę. Tai buvo smagiai ir prasmingai praleistas laikas.

Birželio 6 d. mūsų progimnazijos tarybos nariai lankėsi Ignalinos „ Carito“ vaikų dienos centre „Eldoradas“. Vadovė Vaiva Juršėnienė ir jos padėjėja Onutė mielai papasakojo apie centro veiklą. Centre vaikai ir paaugliai gali paruošti pamokas, dalyvauti meniniuose ir sportiniuose užsiėmimuose, vykti į ekskursijas, susitikti su žymiais žmonėmis. Vėliau bendravome su dienos centrą lankančiais vaikais, piešėme ant asfalto.

Birželio 10 d. į renginį „Kūrybiniai skaitymai ant Ladakalnio“, kuris vyko mūsų progimnazijos bibliotekoje, sugūžėjo progimnazijos ir rajono jaunieji kūrėjai ir jų lietuvių kalbos mokytojos. Renginio šeimininkai  tarė sveikinimo žodį. O kudabiečiai svečiams dovanojo muzikinius kūrinius. Vėliau mokiniai aplankė Ignalinos krašto muziejų. O galiausiai pasidžiaugti savo ir svečių kūryba vykome ant Ladakalnio.

Birželio 7 dieną 8c klasės mokiniai prisijungė prie visuotinės atvirų durų dienos „Šok į tėvų klumpes“. Savo darbovietėje, Ignalinos rajono ligoninėje mus mielai sutiko priimti Mato Neciunsko mamytė.

6b klasės mokiniai birželio 6d. irgi „įšoko“ į tėvų klumpes. Apsilankėme Nerijaus mamytės darbovietėje „W&M“ grožio salone. Visi mokiniai aktyviai uždavinėjo klausimus, o Nerijaus mamytė į juos mielai atsakinėjo, supažindino su kirpėjo profesija.