„Technologijų vedliai“ – pirmojo sezono uždarymas

Progimnazijos pradinių klasių mokytojos Romualda Bagdonienė ir Regina Jeremejeva dalyvavo technologinės kūrybos mentorystės programoje ir tapo diplomuotais „Technologijų vedliais“. Technologijų vedlys – tas, kuris aktyviai veda vaikus į eksperimentus ir technologijų kūrybą! Mokytojos pabaigė pirmąjį mentorystės programos „Technologijų vedliai“ sezoną. Ką veikė? Kūrė programėles, aiškinosi, kas yra dirbtinis intelektas, mokėsi programavimo konceptų bei narstė virtualią realybę. Baisu nebuvo – tik labai įdomu. Ypač žinias ir įgūdžius pradėti pritaikyti klasėse, dirbant su vaikais. Mokytis galima ir smagiai, ir naudingai. Emocijų pliūpsnis garantuotas.

Romualda Bagdonienė Įrašo autorius:
Romualda Bagdonienė
Pradinių klasių mokytoja

Birželio 4 d. 2b klasės mokiniai aplankė Tverečiaus pasienio užkardą. Antrokai susipažino su pasieniečio profesijos ypatumais, taip pat turėjo galimybę pasivažinėti keturračiais. Puikus oras, gera visų nuotaika ir juokas lydėjo visus išvykos dalyvius.

Progimnazijoje vyko būsimų pirmokų pažintis su mokykla. Vaikus pasitiko ir pasveikino progimnazijos direktorė D. Jatulė. Vėliau mažiausieji stebėjo 3b klasės mokinių spektaklį, susipažino su  pirmokais  ir „pasimatavo“ jų suolus, apžiūrėjo sporto sales, aplankė biblioteką ir valgyklą, o išeidami sutiko sugrįžti į mokyklą rugsėjo 1-ąją.

Gegužės 30 dieną septintokai vyko į ekskursiją. Vilniuje moksleiviai lankėsi Muitinės muziejuje. Čia sužinojo apie muitininkų profesiją, apžiūrėjo užsienio šalių dovanas Lietuvai, žiūrėjo dokumentinį filmą apie tragiškus Medininkų įvykius. Didelį įspūdį paliko muitininkų draugas – vokiečių aviganis, kuris pademonstravo įvairius triukus.

Gegužės 29 d. gausus ir klegantis penktokų būrys pajudėjo į edukacinę kelionę Vilniaus link. Pirmiausia jie aplankė Zooparką, kur pažintinės programos organizatoriai sudarė galimybių išgirsti, apžiūrėti ir paliesti pažįstamus bei egzotinius gyvūnus, gėrėtis lesinamų papūgų spalvomis ir papasakojo daug įdomių faktų apie šio Zooparko augintinius.

Gegužės 28 dieną Dūkšto mokykloje vyko rajoninės 5-8 klasių komandinės matematikos varžytuvės. Konkurse dalyvavo penkios komandos iš visų rajono mokyklų. Mūsų progimnazijai atstovavo keturių mokinių komanda: