Renginiai

Pasakų valandėlė su „Mįsliuko“ lėlių teatru

Rugsėjo 25 d. antrokai lankėsi Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų skyriuje ir dalyvavo pasakų valandėlėje su „Mįsliuko“ lėlių teatru. Buvo įdomu žiūrėti lėlių spektaklį pagal Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Princesė“ ir patiems pabūti spektaklio dalyviais. Labai patiko ir kūrybinė užduotis – gaminti knygelę iš vieno popieriaus lapo ir į ją užrašyti savo žodžius, mintis, piešti iliustracijas. Visada smagu nukeliauti į magišką knygų pasaulį ir kartu skaityti, svajoti ir tobulėti.

___________________________

Eglė Žemaitienė Įrašo autorius:
Eglė Žemaitienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Rugsėjo 26 diena – Europos kalbų diena. Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų progimnazijoje. Ryte septintokės Gabrielė ir Augustė sutiko mokinius, mokytojus ir tėvelius, tardamos: „Labas“ įvairiomis kalbomis ir pavaišindamos saldainiais. Vėliau penktokai susikovė „Protų mūšyje“ ir išsiaiškino, kuri komanda daugiausiai žino apie kalbas ir šalis. 6-8 klasių mokiniai parengė stendą, skirtą šiai dienai.

Kasmet rugsėjo 21 dieną Jungtinių Tautų būstinėje suskamba Taikos Varpas ant kurio yra užrašas „Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje“. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena.

Europos judumo savaitė vyksta kasmet rugsėjo 16-22 dienomis. Jos metu yra puiki galimybė skatinti žmones išbandyti rinktis tvarias transporto priemones. Rugsėjo 18 dieną 4c klasės mokiniai susitiko su „Trikke“ atstovu Lietuvoje, atvykusiu iš Kauno Laimonu Rakausku, kuris atsivežė sparčiai Lietuvoje populiarėjančią transporto priemonę „Trikke“ triračius. 

Rugsėjo 20 dieną progimnazijoje žaismingai paminėta tarptautinė diena be automobilio. Ignalinos visuomenės sveikatos biuras sukvietė 3 klasių mokinius į nuotaikingą akciją „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru!“. Akcijos tikslas raginti vaikus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti atvykimą į ugdymo įstaigą pasirinkta aplinkos neteršiančia transporto priemone – dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis.

Progimnazijos pradinių klasių mokytoja Romualda Bagdonienė baigė pirmąjį mentorystės programos „Technologijų vedlių“ sezoną ir tapo diplomuota mentore. Šiemet šioje programoje kartu su mentore Romualda Bagdoniene dalyvauja  Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinių klasių mokytojos Dalia Marcinauskienė, Dalia Vilčinskienė, Jolanta Šuminaitė, Irena Šuminienė.