Renginiai

Tarptautinė taikos diena

Kasmet rugsėjo 21 dieną Jungtinių Tautų būstinėje suskamba Taikos Varpas ant kurio yra užrašas „Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje“. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena.
Rugsėjo 20 d. mokinių tarybos iniciatyva Tarptautinė taikos diena paminėta ir Česlovo Kudabos progimnazijoje. Lygiai 12 val. visi 5-8 klasių mokiniai sustojo glaudžiu ratu progimnazijos stadione. Tvirtai susikibę už rankų mokiniai skandavo žodžius ,,Tebūnie taika pasaulyje“ ir į orą leido baltos spalvos balionus. Lydėdami akimis kylančius balionus, mes dar kartą pagalvojome, kokia svarbi yra taika pasauliui ir kiekvienam iš mūsų.

 

___________________________

Virginija Maskoliūnienė Įrašo autorius:
Virginija Maskoliūnienė
Mokinių tarybos kuratorė, lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Europos judumo savaitė vyksta kasmet rugsėjo 16-22 dienomis. Jos metu yra puiki galimybė skatinti žmones išbandyti rinktis tvarias transporto priemones. Rugsėjo 18 dieną 4c klasės mokiniai susitiko su „Trikke“ atstovu Lietuvoje, atvykusiu iš Kauno Laimonu Rakausku, kuris atsivežė sparčiai Lietuvoje populiarėjančią transporto priemonę „Trikke“ triračius. 

Rugsėjo 20 dieną progimnazijoje žaismingai paminėta tarptautinė diena be automobilio. Ignalinos visuomenės sveikatos biuras sukvietė 3 klasių mokinius į nuotaikingą akciją „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru!“. Akcijos tikslas raginti vaikus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti atvykimą į ugdymo įstaigą pasirinkta aplinkos neteršiančia transporto priemone – dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis.

Progimnazijos pradinių klasių mokytoja Romualda Bagdonienė baigė pirmąjį mentorystės programos „Technologijų vedlių“ sezoną ir tapo diplomuota mentore. Šiemet šioje programoje kartu su mentore Romualda Bagdoniene dalyvauja  Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinių klasių mokytojos Dalia Marcinauskienė, Dalia Vilčinskienė, Jolanta Šuminaitė, Irena Šuminienė.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis progimnazijos 1-2 klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamokėlės.

Rugsėjo 2d. progimnazijos bendruomenė  pasitiko  naujus mokslo metus. 
Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo įspūdinga trijų mokyklų eisena link miesto aikštės, kurioje vyko šventinis mokslo metų pradžios atidarymas.