Renginiai

Ekskursija į Vilniaus pasienio rinktinę

Spalio 21 d. Vilniaus pasienio rinktinės teritorijoje netrūko susidomėjusių ir ištroškusių pažinimo akių. Neformalaus vaikų švietimo mokytojas  Andrejus Matvėjevas, kartu su savo vadovaujamu Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos JPB, atvyko susipažinti su rinktinėje esančiu Kinologinės veiklos skyriumi, pamatyti šaudyklą bei apžiūrėti Mickūnų miestelyje įsikūrusią Vilniaus pasienio rinktinės teritoriją. Svečiai buvo palydėti į treniruočių lauką, kuriame įkurtas kliūčių ruožas. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie kinologų veiklos subtilybes. Antroji ekskursijos dalis vyko Vilniaus pasienio rinktinės šaudykloje, kurioje būrelio nariai turėjo galimybę pasimatuoti šaudymui skirtas ausines bei akinius, kuriuos privaloma dėvėti šaudymo metu saugumo sumetimais. Ekskursija pradėta nuo įdomiausios vietos – Kinologinės veiklos skyriaus. Ten jaunieji pasieniečiai buvo supažindinti su įvairiomis patalpomis – tarnybinių šunų treniruočių, dresūros, kinologų mokymų klase ir kitomis buitinėmis patalpomis. Specialistai kartu su tarnybiniu šunimi pademonstravo bendrojo paklusnumo bei žmogaus sulaikymo programas, kurios rinktinės svečiams paliko didelį įspūdį. Dvi valandos Vilniaus pasienio rinktinėje prabėgo nepastebimai, o moksleiviai, pamatę ir sužinoję daug naujo, tęsė savo pažintinę kelionę į VSAT Aviacijos valdybą. Ten moksleivius  pasitiko dirbantys pareigūnai, kurie papasakojo apie savo  veiklą, apie tai, kiek ir kokių sraigtasparnių jie turi, kokias funkcijas atlieka Aviacijos valdyboje dirbantys pilotai, o kokias operatoriai.

___________________________

Andrejus Matvėjevas Įrašo autorius:
Andrejus Matvėjevas
Neformalaus ugdymo mokytojas
Ankstesni įrašai


Spalio 21 dieną prasidėjo mokyklos sporto žaidynės. Į atidarymo šventę susirinko mūsų trečiokai ir ketvirtokai. Mokyklos direktorė Danutė Jatulė savo sveikinimo kalboje pabrėžė, kad sveikas vaikas yra sportuojantis vaikas. Šešios komandos išbandė savo vikrumą, sumanumą ir draugiškumą gana sudėtingose estafetėse bei virvės traukimo rungtyje.

Spalio 15 d. gausus būrys kudabiečių dalyvavo Ignalinos rajono bendrojo lavinimo mokyklų Rudens kroso varžybose. Mūsų moksleiviai varžėsi dvejose amžiaus grupėse ir įveikė 500 m. nuotolį, bėgdami raižyta vietove.

Šeštokai, palikę klasėje vadovėlius su paveikslėliais, ieškojo gamtinių ir visuomeninių objektų mokyklos aplinkoje. Deja, pagrindinio orientyro – Saulės, tuo metu nebuvo. Tai pats paprasčiausias būdas nustatyti šiaurės – pietų kryptį. Apžiūrėjo medžių lajas, apkerpėjusius medžius ir akmenis. 

Baigėsi dviejų metų integruotas geografijos ir rusų kalbos projektas Aukštaitijos nacionaliniame parke „Mokomės gamtoje ir iš gamtos“. Šio projekto tikslas: tyrinėti gamtinę aplinką, pritaikyti geografines žinias bei gebėjimus praktikoje ir tobulinti rusų kalbos kalbinius gebėjimus.

Spalio mėnesį pirmokai buvo pakviesti dalyvauti saugios gyvensenos prevencijos akcijoje „Būk saugus, mokiny!“ Šios akcijos metu mokiniai apsilankė Ignalinos rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Apsilankymo metu žiūrėjo filmuką „Kaip elgtis gaisro metu“, prisiminė, kur kreiptis pagalbos, kokiu numeriu skambinti ištikus nelaimei.