Renginiai

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginys aštuntokams

Kasmet aštuntokai dalyvaudami Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje, valstybes pristato geografiškai. Renka informaciją apie šalių gamtą, kraštovaizdžius, ūkių ypatumus, gyventojus, įdomius faktus. Stebėdami vaizdus ekrane mokiniai geriau įsimena politinį žemėlapį, valstybių geografinę padėtį ir  išskirtinius bruožus.
Renginio metu vyko viktorina. Moksleiviai, matydami ekrane Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Danijos vaizdus, turėjo įvardinti valstybę, kuriai tie vaizdai būdingi. Nagrinėdami laiko juostų, Europos Sąjungos, NATO, euro zonos, BVP, kalbų ir religijų žemėlapius, aštuntokai turėjo pateikti Šiaurės Europos regiono šalių charakteristikas.
Mokiniai praturtino ne tik geografijos, bet ir literatūrines žinias. Virtualiai keliavo po švedų vaikų rašytojai Astridai Lindgren įsteigto „Junibacken“ muziejaus pasakų erdves. Stebėjo Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojams sukurtus paminklus Danijoje.
Informaciją rinko, tvarkė, apibendrino ir pristatė: Gustė Blaškauskaitė 8a kl., Goda Oškinytė 8a kl., Elinga Kutkauskaitė 8b kl., Deimantė Voronkova 8b kl., Eglė Čirikaitė 8c kl. ir Patricija Doviakovskytė 8c kl.
Renginio metu aštuntokai sužinojo apie Šiaurės Europos regiono šalis, pasitikrino savo geografines žinias, išmoko ruošti pristatymus, tobulino viešo kalbėjimo kompetenciją.

 

___________________________

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Spalio 22, 24 ir lapkričio 8 d. vyko Ignalinos rajono bendrojo ugdymo mokyklų 3-4, 5-6 klasių moksleivių kvadrato varžybos. Progimnazijos komandos nugalėjo ir atstovavo mokyklai ir rajonui  Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse kvadrato varžybose, kuriose dalyvavo Utenos, Molėtų, Švenčionių r. stipriausios komandos. 

2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. 

Komiksas – tai rišli istorija, pasakojama iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę, forma laisva, viršus apačia, kairė dešinė ir vaizdas. Kitais žodžiais, komiksas – tai įvykis ar istorija, papasakota piešiniais. Lapkričio 14 dieną Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje atidaryta  komiksų darbų paroda.

Lapkričio 12 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 5b klasės mokiniai su mokytoju A. Marcinausku lankėsi Ignalinos mokesčių inspekcijoje. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kas yra mokesčiai, kas juos moka, kam panaudojami mokesčių pinigai, kokie mokesčiai buvo anksčiau ir kokie yra dabar. 

Š. m. lapkričio 12 d. vyko mokyklinis 3–4 klasių mokinių dailaus rašto konkursas „Dailyraščio meistras“. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Iš pradžių mokytojos išrinko gražiausiai klasėje rašančius mokinius. Konkurse dalyvavo 29 mokinukai. Pradinukai, gavę tekstą, susikaupę stengėsi kuo dailiau suguldyti raideles popieriuje. Visiems sekėsi gana gerai. Na, o komisija jau išrinko aštuonis gražiausiai rašančius mokinius, kurie atstovaus mūsų mokyklai rajoniniame dailaus rašto konkurse lapkričio 20 dieną.