Renginiai

Adventiniai garsiniai skaitiniai

Gruodžio 10 dieną, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje vyko renginys „Adventiniai garsiniai skaitiniai“, skirtas pradinių klasių mokiniams. Pradinukai dalijosi savo žiniomis apie šv. Kalėdų šventimą, pasakojo, ką jiems reiškia ši šventė. Po trumpos diskusijos mokiniai, mokytoja ir bibliotekos vedėja kartu skaitė nuostabią istoriją „Kartą Betliejuje“, kurioje pasakojama apie Mariją ir Juozapą, Kristaus gimimą, piemenėlius ir žynius, Romos imperatorių Erodą. Mokiniai sužinojo, kodėl yra priimta per šv. Kalėdas dovanoti dovanas, kodėl eglės viršūnę puošiame žvaigžde. Mokiniai bandė atsakyti į klausimą, ko daugiau jų širdelėje: gerumo ar aukso. Mąstė, ko norėtų palinkėti sau ir savo šeimai.

___________________________

Veronika Gibler Įrašo autorius:
Veronika Gibler
Specialioji pedagogė, logopedė
Ankstesni įrašai


Gruodžio 3 dieną 5c ir 6b klasių mokiniai vyko į edukacinę – pramoginę ekskursiją į Trakus. Pirmiausia mokiniai lankėsi Trakų salos pilyje, kur jiems vyko edukaciniai užsiėmimai. Berniukai dalyvavo „Viduramžių karybos“ užsiėmime, kurio metu buvo pristatyta vizualinė medžiaga apie XII-XV amžių Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Dalyviai buvo įtraukti į diskusiją, apžiūrėjo ginklus, matavosi šarvus.

Gruodžio 4 d. progimnazijoje  vyko spektaklis-žaidimas „Uch! Ach! A-ja-jai!, arba Kiemsargių svajonės“. UCh, Ach ir A-ja-jai – trys kiemsargiai, kiekvieną rytą šluojantys gatvę... Nykus ir pabodęs darbas, pilka kasdienybė... Tačiau juose, kaip ir kiekviename iš mūsų, gyvas vaikystės prisiminimų, žaidimo, stebuklo troškimas. Vieną rytą, jie visai netyčia pradeda žaisti: atgyja šluotos, virvės, laikraščiai ir kibirai... Žiūrovai kviečiami dalyvauti šiame žaidime, kuris netikėtai virsta keistų personažų pasirodymu.

Gruodžio 4 dieną vyko mintino skaičiavimo konkursas 8 klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo po penkis mokinius iš kiekvienos klasės. Užduotys buvo atliekamos kompiuteryje naudojantis mintino skaičiavimo konkurso treniruočių lauku. Mokiniai mintinai atliko sudėties, atimties, daugybos ir dalybos veiksmus su įvairiais skaičiais. 

Gruodžio 2 d. progimnazijoje svečiavosi Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė, kuri vykdė meno terapijos užsiėmimus. Jų metu įvairaus amžiaus vaikai dalyvavo kūrybos procese, galėjo laisvai kurti, žaisti spalvomis ir kvapais, fantazuoti. 

Gruodžio 3 dieną ketvirtokai klausėsi paskaitos apie elektroninių cigarečių žalą. Valandėlę vedė Ignalinos visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo. Mokiniai suprato, kad rūkymas labai pavojingas ir svarbu jam pasakyti NE.