Renginiai

Įsimintina išvyka į Trakus

Gruodžio 3 dieną 5c ir 6b klasių mokiniai vyko į edukacinę – pramoginę ekskursiją į Trakus. Pirmiausia mokiniai lankėsi Trakų salos pilyje, kur jiems vyko edukaciniai užsiėmimai. Berniukai dalyvavo „Viduramžių karybos“ užsiėmime, kurio metu buvo pristatyta vizualinė medžiaga apie XII-XV amžių Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Dalyviai buvo įtraukti į diskusiją, apžiūrėjo ginklus, matavosi šarvus. Mergaitės tuo metu dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pasivaikščiojimas su Vytautu Didžiuoju“. Užsiėmimo metu buvo pristatoma Vytauto Didžiojo asmenybė, pateikiami įdomūs faktai apie jį. Vėliau buvo skiriamos savarankiškos užduotys, na, o praktinėje dalyje, mokinės gaminosi Vytauto Didžiojo antspaudą. Sužinoję daug įdomių ir naujų dalykų mokiniai leidosi pramogauti į Trakų šokolado skulptūrų muziejų. Buvo labai įdomu ir neįtikėtina, kad iš šokolado galima sukurti tokius meno kūrinius. Buvo malonu ne tik pamatyti neįprastas skulptūras, bet ir užuosti jų malonų šokolado kvapą. Išvyką vainikavo apsilankymas Vilniaus Katedros aikštėje prie gražuolės eglės. Į namus sugrįžome šiek tiek pavargę, bet kupini gražių įspūdžių.

___________________________

Inga Zarinskienė Įrašo autorius:
Inga Zarinskienė
Anglų kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Gruodžio 4 d. progimnazijoje  vyko spektaklis-žaidimas „Uch! Ach! A-ja-jai!, arba Kiemsargių svajonės“. UCh, Ach ir A-ja-jai – trys kiemsargiai, kiekvieną rytą šluojantys gatvę... Nykus ir pabodęs darbas, pilka kasdienybė... Tačiau juose, kaip ir kiekviename iš mūsų, gyvas vaikystės prisiminimų, žaidimo, stebuklo troškimas. Vieną rytą, jie visai netyčia pradeda žaisti: atgyja šluotos, virvės, laikraščiai ir kibirai... Žiūrovai kviečiami dalyvauti šiame žaidime, kuris netikėtai virsta keistų personažų pasirodymu.

Gruodžio 4 dieną vyko mintino skaičiavimo konkursas 8 klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo po penkis mokinius iš kiekvienos klasės. Užduotys buvo atliekamos kompiuteryje naudojantis mintino skaičiavimo konkurso treniruočių lauku. Mokiniai mintinai atliko sudėties, atimties, daugybos ir dalybos veiksmus su įvairiais skaičiais. 

Gruodžio 2 d. progimnazijoje svečiavosi Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė, kuri vykdė meno terapijos užsiėmimus. Jų metu įvairaus amžiaus vaikai dalyvavo kūrybos procese, galėjo laisvai kurti, žaisti spalvomis ir kvapais, fantazuoti. 

Gruodžio 3 dieną ketvirtokai klausėsi paskaitos apie elektroninių cigarečių žalą. Valandėlę vedė Ignalinos visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo. Mokiniai suprato, kad rūkymas labai pavojingas ir svarbu jam pasakyti NE.

Sveikatos specialistė Irena Čeponienė trečių klasių mokinius supažindino su maisto produktų įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarbą žmogaus gyvenime. Trečiokai diskutavo, kas yra sveikas maistas. Vyko viktorina, žaidimai, įvairios užduotys. Dėkojame sveikatos specialistei už įdomiai pateiktą medžiagą.