Renginiai

Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursas

Vasario 5d. vyko „Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo“ konkursas. Jau antrus metus šiame konkurse dalyvauja  mūsų progimnazijos 3-4 klasių mokiniai. Konkurse dalyvavo 22 trečiokai ir 28 ketvirtokai. Šio konkurso tikslas – mokinių bendrųjų kompetencijų ir bazinių žinių taikymo gebėjimų konkrečiose praktinėse situacijose vertinimas. Konkursu siekiama ugdyti labai svarbius tolesniam mokymuisi ir gyvenimui XXI a. mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, taip pat gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias. Parengtos įdomios ir nuotaikingos skirtingo sudėtingumo užduotys. Mokiniai, geriausiai atlikę užduotis, bus apdovanoti konkurso laimėtojų diplomais.

___________________________

Irena Šuminienė Įrašo autorius:
Irena Šuminienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Siekiant skatinti vaikų sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą Utenos ir Vilniaus apskrityse Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinukai aktyviai įsijungė į projektą „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“. Tikimasi, kad dalyvavę projekto veiklose vaikai taps sąmoningesni savo sveikatos atžvilgiu, aktyvesni, judresni, rinksis sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, saugų ir sveiką fizinį aktyvumą laisvalaikio metu.

Jei jau vyksta užklasinio skaitymo pamoka, žinoma, kad tinkamiausia vieta jai – mokyklos biblioteka. O dar smagiau tuomet, kai pamokoje dalyvauja tie žmonės, kuriems knyga ir kūryba ypač artimos: bibliotekininkė Danguolė ir buvusi mokytoja bei tekstų kūrėja Olga Paukštienė. Šios pamokos viešnios pristatė septintokams paaugliams skirtas knygas, kartu diskutavome apie tai, kokia knyga yra patraukli šių dienų skaitytojams. O. Paukštienė papasakojo, kokios mintys ir kokių aplinkybių veikiamos virsta rašytiniu tekstu, skambėjo jos kurtos dainos.

Kasmet vykstančiame skambaus žodžio konkurse šiemet varžėsi 13 mokinių. Jie ne tik įveikė iššūkį atmintinai deklamuoti poezijos bei prozos tekstus, bet ir stengėsi jais įtikinti, nustebinti, pradžiuginti kitus klausytojus bei komisijos narius. 

Sausio 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje vyko netradicinė veikla pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniams. Mokiniai susirinko bibliotekoje, išklausė pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“ ir pasiskirstė vaidmenimis. Kadangi mokinukų buvo šiek tiek daugiau nei veikėjų pasakoje, tai teko keisti ir pasakos pavadinimą. 

Sausio mėnesį progimnazijos mažojoje sporto salėje vyko atviras stalo teniso vienetų ir dvejetų turnyras. Moksleiviai varžėsi trijose grupėse: 5-6 kl., 7 kl., 8 kl. kartu su Ignalinos gimnazistais.