Renginiai

Abėcėlės šventė

Žinok, žmogus į dangų kėlės
Ne nuo kalnų – nuo abėcėlės!

Kovo 3 d. progimnazijos aktų salėje šurmuliavo raidės ir raidelės. Tai pirmokai sugužėjo švęsti „Abėcėlės“ šventės. Juos pasitiko raidžių karalienė Abėcėlė, Buratinas ir Malvina. Buratinas nenorėjo mokytis ir niekaip nesuprato, kam to reikia. Todėl pirmokams labai reikėjo pasistengti, kad įrodytų Buratinui, kad mokytis įdomu ir ne taip jau sunku. Scenoje pirmokai vaidino pamokančias pasakėles, kvietė Buratiną kartu dainuoti ir šokti. Sušilęs, pavargęs, bet labai laimingas, Buratinas pagaliau išmoko raideles ir perskaitė patį gražiausią žodį „Lietuva“. O pirmokai dovanų gavo knygų, kad išmokę abėcėlę, galėtų be pagalbos skaityti knygeles.

___________________________

Romualda Bagdonienė Įrašo autorius:
Romualda Bagdonienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


Džiugu, kad mokiniai vertina taisyklingą kalbą ir dailią rašyseną bei prisideda prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Penkiolika 6-8 klasių mokinių prisijungė prie visoje šalyje ir už jos ribų vykstančio Nacionalinio diktanto konkurso. Geriausiai jį parašyti pavyko 7a klasės mokinei Eglei Sidorenkaitei. 23  mokiniai kruopščiai raitė raides dailyraščio konkurse, skirtame Lietuvių kalbos dienoms. Iš jų geriausiai sekėsi M. Steponėnaitei, V. Ostrouch, S. Poklikajevai, G. Luneckaitei, M. Saikauskaitei, A. Raslanaitei, L. Janušauskui, A. Koverovaitei ir R. Pilinskaitei.

Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.
...
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
Lietuva!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(A. Matutis)

Vasario 26 dieną antrokai dalyvavo Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykusioje literatūrinėje valandėlėje „Skambios ir dainingos poezijos kūrėja“, skirtoje poetės Almos Karosaitės 75-čiui paminėti. Vaikai susidomėję žiūrėjo „Mįsliuko“ lėlių teatro inscenizuotas dvi Almos Karosaitės pasakėles su eiliuotais intarpais: „Asilėlis Benas žinių šaltinyje“ ir „Kurgi ta Asilija“. Jose pasakojama apie asiliuko Beno nuotykius ir gyvenimo pažinimo mokslus. Sudomino antrokus ir kilnojamoji edukacinė paroda ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, popierinio asilėlio gaminimas bei išmaniųjų grindų žaidimai.

Jei pamokos tema susijusi su žodynais ar žinynais, kur gali būti tinkamesnė jai pamoka, jei ne mokyklos bibliotekoje? Šeštokus pasitikusi D. Šimonienė pamoką pradėjo pristatydama Lietuvių kalbos dienoms skirtą ekspoziciją ir papasakodama įdomių faktų apie mūsų gimtąją kalbą. O sklaidydami gausią žodynų bei žinynų  kolekciją mokiniai susipažino su jų turiniu, aptarė paskirtį ir naudingumą.

Vasario 14 d. vyko mokyklinis jaunųjų geografų konkursas, skirtas skleisti žymaus geografo prof. Česlovo Kudabos idėjas, populiarinti geografijos dalyką mokinių tarpe, plėtoti geografinį pasaulėvaizdį bei sudaryti galimybę mokiniams pasitikrinti geografijos žinias ir gebėjimus, įsivertinti savo geografinį išprusimą. 32 mokiniai varžėsi trijose amžiaus grupėse.  Susumavus rezultatus paaiškėjo, kurie mokiniai laimėjo mokyklinį konkursą: