Renginiai

Estafečių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Vasario 25, 26 d. progimnazijoje vyko Ignalinos r. mokyklų sporto žaidynių 3-4 ir 5-6 klasių mokinių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybos.  Stipriausi progimnazijos ir Vidiškių gimnazijos atletai varžėsi aštuoniose estafetėse, kuriose demonstravo: greitumą, vikrumą, šoklumą, gražų bendravimą. Varžybose nugalėjo Ignalinos  Česlovo Kudabos moksleivių komandos. 
Vasario 29 d. Ukmergės „Šilo“ progimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių 2009 m. ir 2007 m. gimimo moksleivių zoninės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybos. Ignalinos  Česlovo Kudabos moksleivių komandos atstovavo Ignalinos rajonui. Varžybose nugalėjo abi „Šilo“ progimnazijos komandos. Antrą vietą iškovojo Molėtų pradinės mokyklos ir Molėtų progimnazijos komandos. Trečią – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos  komandos.
Sveikiname ir dėkojame moksleiviams už pasiekimus, dalyvavimą, gražų bendravimą!

 

___________________________

Dana Gotovskienė Įrašo autorius:
Dana Gotovskienė
Fizinio ugdymo mokytojas
Ankstesni įrašai


Žinok, žmogus į dangų kėlės
Ne nuo kalnų – nuo abėcėlės!

Kovo 3 d. progimnazijos aktų salėje šurmuliavo raidės ir raidelės. Tai pirmokai sugužėjo švęsti „Abėcėlės“ šventės. Juos pasitiko raidžių karalienė Abėcėlė, Buratinas ir Malvina. Buratinas nenorėjo mokytis ir niekaip nesuprato, kam to reikia.

Džiugu, kad mokiniai vertina taisyklingą kalbą ir dailią rašyseną bei prisideda prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Penkiolika 6-8 klasių mokinių prisijungė prie visoje šalyje ir už jos ribų vykstančio Nacionalinio diktanto konkurso. Geriausiai jį parašyti pavyko 7a klasės mokinei Eglei Sidorenkaitei. 23  mokiniai kruopščiai raitė raides dailyraščio konkurse, skirtame Lietuvių kalbos dienoms. Iš jų geriausiai sekėsi M. Steponėnaitei, V. Ostrouch, S. Poklikajevai, G. Luneckaitei, M. Saikauskaitei, A. Raslanaitei, L. Janušauskui, A. Koverovaitei ir R. Pilinskaitei.

Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.
...
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
Lietuva!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(A. Matutis)

Vasario 26 dieną antrokai dalyvavo Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykusioje literatūrinėje valandėlėje „Skambios ir dainingos poezijos kūrėja“, skirtoje poetės Almos Karosaitės 75-čiui paminėti. Vaikai susidomėję žiūrėjo „Mįsliuko“ lėlių teatro inscenizuotas dvi Almos Karosaitės pasakėles su eiliuotais intarpais: „Asilėlis Benas žinių šaltinyje“ ir „Kurgi ta Asilija“. Jose pasakojama apie asiliuko Beno nuotykius ir gyvenimo pažinimo mokslus. Sudomino antrokus ir kilnojamoji edukacinė paroda ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, popierinio asilėlio gaminimas bei išmaniųjų grindų žaidimai.

Jei pamokos tema susijusi su žodynais ar žinynais, kur gali būti tinkamesnė jai pamoka, jei ne mokyklos bibliotekoje? Šeštokus pasitikusi D. Šimonienė pamoką pradėjo pristatydama Lietuvių kalbos dienoms skirtą ekspoziciją ir papasakodama įdomių faktų apie mūsų gimtąją kalbą. O sklaidydami gausią žodynų bei žinynų  kolekciją mokiniai susipažino su jų turiniu, aptarė paskirtį ir naudingumą.