Renginiai

Lietuvių kalbos viktorina „Ką žinau apie savo šalį?“

Šalyje minint Lietuvių kalbos dienas, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokai dalyvavo mokyklinėje lietuvių kalbos viktorinoje „Ką žinau apie savo šalį?“. Renginio pradžioje buvo pagerbti ir apdovanoti 6-8 klasių dailyraščio konkurso, Nacionalinio diktanto nugalėtojai. 
O viktorinos dalyvių laukė trys užduočių etapai: geltonasis, žaliasis ir raudonasis. Mokiniai demonstravo lietuvių kalbos gramatikos, literatūros, tarmių atpažinimo ir kūrybiškumo įgūdžius.
Viktorina suteikė progą žaismingai mokytis, padėjo įtvirtinti ir apibendrinti lietuvių kalbos ir literatūros žinias.

 

___________________________

Sandra Šilienė Įrašo autorius:
Sandra Šilienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Kovo 5 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko kasmetinis  projektas  „Kalbų Kengūra“, kuriame savo jėgas išbandė 15 anglų kalbos žinovų. Nors užduotys buvo nelengvos, tikimės, kad sėkmė neaplenks mūsų mokinių. Sėkmingiausiai projekte dalyvavę moksleiviai bus apdovanojami ir kviečiami į Lyderių turą.

Vasario 25, 26 d. progimnazijoje vyko Ignalinos r. mokyklų sporto žaidynių 3-4 ir 5-6 klasių mokinių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybos.  Stipriausi progimnazijos ir Vidiškių gimnazijos atletai varžėsi aštuoniose estafetėse, kuriose demonstravo: greitumą, vikrumą, šoklumą, gražų bendravimą. Varžybose nugalėjo Ignalinos  Česlovo Kudabos moksleivių komandos. 

Žinok, žmogus į dangų kėlės
Ne nuo kalnų – nuo abėcėlės!

Kovo 3 d. progimnazijos aktų salėje šurmuliavo raidės ir raidelės. Tai pirmokai sugužėjo švęsti „Abėcėlės“ šventės. Juos pasitiko raidžių karalienė Abėcėlė, Buratinas ir Malvina. Buratinas nenorėjo mokytis ir niekaip nesuprato, kam to reikia.

Džiugu, kad mokiniai vertina taisyklingą kalbą ir dailią rašyseną bei prisideda prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Penkiolika 6-8 klasių mokinių prisijungė prie visoje šalyje ir už jos ribų vykstančio Nacionalinio diktanto konkurso. Geriausiai jį parašyti pavyko 7a klasės mokinei Eglei Sidorenkaitei. 23  mokiniai kruopščiai raitė raides dailyraščio konkurse, skirtame Lietuvių kalbos dienoms. Iš jų geriausiai sekėsi M. Steponėnaitei, V. Ostrouch, S. Poklikajevai, G. Luneckaitei, M. Saikauskaitei, A. Raslanaitei, L. Janušauskui, A. Koverovaitei ir R. Pilinskaitei.

Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.
...
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
Lietuva!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(A. Matutis)