Renginiai

Projektas „Kalbų Kengūra“

Kovo 5 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko kasmetinis  projektas  „Kalbų Kengūra“, kuriame savo jėgas išbandė 15 anglų kalbos žinovų. Nors užduotys buvo nelengvos, tikimės, kad sėkmė neaplenks mūsų mokinių. Sėkmingiausiai projekte dalyvavę moksleiviai bus apdovanojami ir kviečiami į Lyderių turą.

___________________________

Daiva Cicėnienė Įrašo autorius:
Daiva Cicėnienė
Anglų kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Vasario 25, 26 d. progimnazijoje vyko Ignalinos r. mokyklų sporto žaidynių 3-4 ir 5-6 klasių mokinių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybos.  Stipriausi progimnazijos ir Vidiškių gimnazijos atletai varžėsi aštuoniose estafetėse, kuriose demonstravo: greitumą, vikrumą, šoklumą, gražų bendravimą. Varžybose nugalėjo Ignalinos  Česlovo Kudabos moksleivių komandos. 

Žinok, žmogus į dangų kėlės
Ne nuo kalnų – nuo abėcėlės!

Kovo 3 d. progimnazijos aktų salėje šurmuliavo raidės ir raidelės. Tai pirmokai sugužėjo švęsti „Abėcėlės“ šventės. Juos pasitiko raidžių karalienė Abėcėlė, Buratinas ir Malvina. Buratinas nenorėjo mokytis ir niekaip nesuprato, kam to reikia.

Džiugu, kad mokiniai vertina taisyklingą kalbą ir dailią rašyseną bei prisideda prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Penkiolika 6-8 klasių mokinių prisijungė prie visoje šalyje ir už jos ribų vykstančio Nacionalinio diktanto konkurso. Geriausiai jį parašyti pavyko 7a klasės mokinei Eglei Sidorenkaitei. 23  mokiniai kruopščiai raitė raides dailyraščio konkurse, skirtame Lietuvių kalbos dienoms. Iš jų geriausiai sekėsi M. Steponėnaitei, V. Ostrouch, S. Poklikajevai, G. Luneckaitei, M. Saikauskaitei, A. Raslanaitei, L. Janušauskui, A. Koverovaitei ir R. Pilinskaitei.

Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.
...
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
Lietuva!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(A. Matutis)

Vasario 26 dieną antrokai dalyvavo Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykusioje literatūrinėje valandėlėje „Skambios ir dainingos poezijos kūrėja“, skirtoje poetės Almos Karosaitės 75-čiui paminėti. Vaikai susidomėję žiūrėjo „Mįsliuko“ lėlių teatro inscenizuotas dvi Almos Karosaitės pasakėles su eiliuotais intarpais: „Asilėlis Benas žinių šaltinyje“ ir „Kurgi ta Asilija“. Jose pasakojama apie asiliuko Beno nuotykius ir gyvenimo pažinimo mokslus. Sudomino antrokus ir kilnojamoji edukacinė paroda ,,Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, popierinio asilėlio gaminimas bei išmaniųjų grindų žaidimai.