Ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“

Ketvirti metai iš eilės 4c klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Šių metų konkurso tema – „Pasak žiniuonės...“. Konkursas skiriamas Eugenijos Šimkūnaitės 100 metų minėjimui. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Ketvirtokai parengė savo žaliąją palangę „Žalioji vaistinėlė“. Kudabiečiai rėmėsi rašytiniu Eugenijos Šimkūnaitės – žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės palikimu – knygomis, straipsniais. Mokiniai susipažino su jos kūryba ir joje minimais augalais, aptarė jų vaistines panaudojimo galimybes liaudies medicinoje. Sukūrė užaugintų gyvų vaistinių augalų kompoziciją, naudodami autorės kūryboje minimus vaistinius augalus. Visas šis darbas suteikė daug žinių ir džiaugsmo.

Irena Šuminienė Įrašo autorius:
Irena Šuminienė
Pradinių klasių mokytoja

Kovo 9 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai, antrokai lenktyniavo estafečių varžybose. Moksleiviai atliko greitumo, vikrumo, šoklumo užduotis. Aktyviai ir linksmai praleido laiką. Pirmų klasių grupėje nugalėjo 1c kl. komanda, antrokų – 2a kl.
Sveikiname visus varžybų dalyvius!

Kovo 3-5 dienomis Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuota rajoninė centralizuota mokinių geografijos olimpiada „Mano gaublys“. Šiais metais prisijungė ir progimnazijos pradinukai – 2-4 klasių mokiniai.

Progimnazijos trečiokai, minėdami Lietuvos nepriklausomybės atgavimo trisdešimtmetį, pasipuošė trispalviais balionais.

Vasario 27 d. progimnazijoje vyko  Ignalinos r. BUM mergaičių, gimusių 2003 m., tinklinio varžybos. Varžybose dalyvavo Ignalinos gimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos ir dvi progimnazijos komandos.
Varžybose trys komandos surinko vienodai taškų, todėl galutines vietas nulėmė tarpusavį laimėtų setų santykis. Pirma vieta atiteko Ignalinos gimnazistėms. Antra – Didžiasalio „Ryto“ komandai ir trečia – kudabietėms“.
Džiaugiamės, kad progimnazijoje populiarus tinklinio žaidimas. Sveikiname ir dėkojame mergaitėms už gražų komandinį žaidimą.

Šalyje minint Lietuvių kalbos dienas, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokai dalyvavo mokyklinėje lietuvių kalbos viktorinoje „Ką žinau apie savo šalį?“. Renginio pradžioje buvo pagerbti ir apdovanoti 6-8 klasių dailyraščio konkurso, Nacionalinio diktanto nugalėtojai.