Renginiai

Mokslo ir žinių diena

Rugsėjo pirmoji vaikus sugrąžina iš vasaros į mokslo ir žinių dieną.  Šiemet ji buvo kitokia: neįprasta, be  bendro šventinio renginio, be abiturientų lydinčių  pirmokus į klases, be garsiai nuvilnijančio pirmojo skambučio. Tačiau visgi šventinė nuotaika, sukurta  klasės auklėtojų, pasitikusių mokinius pirmoje pamokoje, mokinių į mokyklą atėjusių su margaspalvėmis gėlėmis, buvo.  
Rugsėjo 1-oji jaudino ir džiugino. Mokiniai susirinko išsiilgę  mokyklos, klasės draugų, mokytojų. Besišypsančiomis akimis (tikrąsias šypsenas slėpė veido kaukės), nedrąsiai ir neryžtingai, skambant muzikai,  rinkosi į progimnaziją skirtingais įėjimais. Mokyklos kiemelyje pirmokus bei jų tėvelius pasveikino progimnazijos direktorė, linkėdama  jaustis saugiai, pasitikėti   pirmosiomis mokytojomis  ir drąsiai svajoti bei ir ryžtingai žengti pirmuosius pažinimo žingsnius mokykloje.
Pasveikinti konkurso „Šauniausias kudabietis 2020“ nugalėtojai. Netradiciškai, be audringų plojimų ar draugų palaikymo, bet išlaikant daugiametes tradicijas, mokslo ir žinių dieną juos apdovanojant. Konkurso  nugalėtojais tapo: Milda Vaitkevičiūtė, Nojus Šimkus, Kostas Kutra, Gabrielė Zabulytė, Nojus Cicėnas, Gintautė Šriubėnaitė, Emilija Vasiljevaitė, Paulius Kolosovas, Dovydas Vaitkevičius, Andrius Gasiukevičius.
Šiais mokslo metais progimnazijoje mokysis 460 mokinių , 15 iš jų Ceikinių skyriuje. 
Linkime visiems   jiems susitelkti, atsakingai žvelgti į pasikeitusias ugdymosi sąlygas ir drąsiai keliauti plačiu ir šviesiu pažinimo keliu, atsakyti į visus klausimus, išspręsti visus uždavinius...

 

___________________________

Miglė Rakštelienė Įrašo autorius:
Miglė Rakštelienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ankstesni įrašai


Birželio 1-18 dienomis progimnazijos 5-8 klasių moksleiviai, gyvenantys Ignalinoje, aktyviai ir linksmai praleido laisvalaikį. Naudodamiesi ,,Google Maps“ navigacine programėle, pagal pateiktas koordinates, atrado nurodytas vietas (objektus, lankytinas vietas) ir pasidarė asmenukes. Moksleiviai ėjo, bėgo, važiavo dviračiu, atliktas užduotis siuntė fizinio ugdymo mokytojui. 

Sportas – viena pagrindinių sveikos gyvensenos sudedamųjų dalių. Judėdami stipriname kūną, geriname mąstymą, nuotaiką ir bendrą savijautą. Be to, įgauname atsparumą stresui ir vidinės energijos veikti. Karantino laikymasis stipriai apribojo vaikų judėjimo galimybes, todėl 2a klasės mokiniai su džiaugsmu priėmė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kvietimą gegužės mėnesį pertraukų metu pasimankštinti su treneriais. 

Ketvirti metai iš eilės 4c klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Šių metų konkurso tema – „Pasak žiniuonės...“. Konkursas skiriamas Eugenijos Šimkūnaitės 100 metų minėjimui. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Ketvirtokai parengė savo žaliąją palangę „Žalioji vaistinėlė“. 

2020 metų kovo mėnesį Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 10 pradinių klasių mokinių dalyvavo projekte „Šventų Velykų belaukiant“, kurio tikslas buvo puoselėti šv. Velykų tradicijas, lavinti kūrybiškumą ir meninį skonį, pažinti molį kaip plastinį kūrybos objektą.
Projektą organizavo Ignalinos Č. Kudabos progimnazijos vyr. spec. pedagogė, logopedė Veronika Gibler ir IRKSC Keramikos būrelio vadovė Jolita Bužinskienė.

Kovo 9 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai, antrokai lenktyniavo estafečių varžybose. Moksleiviai atliko greitumo, vikrumo, šoklumo užduotis. Aktyviai ir linksmai praleido laiką. Pirmų klasių grupėje nugalėjo 1c kl. komanda, antrokų – 2a kl.
Sveikiname visus varžybų dalyvius!