Jaunųjų pasieniečių žygis

Spalio 9 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje veikiančio Jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Vilniaus pasienio rinktinės organizuotame žygyje prie Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos valstybės sienos, kurio tikslas –pamatyti, kaip atrodo valstybės siena, supažindinti su pasieniečio profesija, taip pat išbandyti savo fizinį pasirengimąbei ištvermę.
Kartu su kitų jaunojo pasieniečių  būrelių nariais laikantis saugumo rekomendacijų buvo nukeliauta 8 km, o vėliau Tverečiaus pasienio užkardoje laukė soti pasienietiška košė ir arbata. Pasistiprinę žygio dalyviaiišsiskirstė į namus, vildamiesi dalyvauti ir žygyje, kuris planuojamas kitų metų pavasarį.

Andrejus Matvėjevas Įrašo autorius:
Andrejus Matvėjevas
Neformalaus ugdymo mokytojas

Nepaprastai šilti ir malonūs spalio mėnesio orai viliote vilioja laiką leisti gamtoje, todėl 8 a klasės mokiniai nusprendė eiti į žygį prie Gavio ežero.
Spalio 2 d. linksmas aštuntokų būrelis smagiai įveikė 4 kilometrų kelią. Gavio ežero pakrantėje įsirengė laikiną stovyklavietę. Mokiniai kūreno laužą, kepė bulves, dešreles. Po sočių pietų žaidė kamuoliu, rinko grybus, klausėsi muzikos, fotografavosi ežero fone, linksmai bendravo.
Kelios valandos gamtoje pralėkė nepastebimai greitai. Kelias į namus buvo kupinas malonių įspūdžių ir planų ateinančioms išvykoms.

Progimnazijoje prasidėjo projekto „Iš širdies į širdį“, kurį inicijavo dorinio ugdymo mokytojos Agnė Lenard Levčenkienė ir Audronė Urbonienė bei  technologijų mokytoja Danguolė Lamanauskienė, vykdymas. Šios veiklos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, asmenines, socialines, pilietines kompetencijas, skatinant kūrybinę saviraišką, ugdant poreikį dalintis.

„Nulipdyti gražią skulptūrą ir įkvėpti
jai gyvybę – kilnu, bet išugdyti jauną
protą, savaip subrandinti jauną sielą
ir įkvėpti jai tiesos jausmą – dar kilniau“.

Viktoras Hugo

Spalio 2 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje buvo paminėta Šypsenos diena. Mokinių tarybos atstovai, pasidabinę šypsenomis ir spalvingais balionais, sveikino visus mokinius ir mokyklos darbuotojus. Kad galėtų patekti į mokyklą, visiems reikėjo pajudėti tarybiečių sugalvotose veiklose ir nusišypsoti. Tikimės, kad tą dieną nusišypsojus rytinė nuotaika pakilo.

Mokydamiesi gamtos mokiniai nemažai laiko praleidžia ne tik klasėje, bet ir atlikdami daug praktinių užduočių kitose aplinkose. Viena iš tokių rugsėjo paskutinėmis dienomis buvo praktinė veikla „Pažinkime mišką“, kurios metu šeštokams reikėjo surasti spygliuotį medį, kuris numeta žiemą spyglius, surasti pušies kankorėžį, spyglį, juos išmatuoti, pasidomėti miško paklotės augalais ir gyvūnais ir buvo pateikta dar daugybė kitų linksmų bei kūrybiškų užduočių. Pamokų laikas tikrai neprailgo ir buvo naudingai praleistas.