Renginiai

„Mįsliuko“ Gimtadienis viešojoje bibliotekoje

Beveik visą spalį Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė vaikus į iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2020“ veiklas, skirtas „Mįsliuko“ lėlių teatro 25-ajam gimtadieniui paminėti. Šių įdomių veiklų tikslas – sudominti vaikus pasakomis, skatinti jas skaityti.  
Spalio 23 dieną 3 b klasės mokiniai apsilankė paskutiniame renginyje. Vaikus pasitiko Mįsliukas ir pelėda Paulė. Pasižiūrėję linksmą lėlių spektaklį „Trys paršiukai“, vaikai persikraustė į Atradimų erdvę. Čia komandos gavo planšetes ir dalyvavo konkurse, kuriame buvo klausimai iš įvairiausių pasakų. Gimtadienio proga Mįsliukas vaišino vaikus saldainiais, kvietė kuo dažniau lankytis bibliotekoje ir draugauti su pasakomis.

 

___________________________

Jolanta Šuminaitė Įrašo autorius:
Jolanta Šuminaitė
Pradinių klasių mokytoja-metodininkė
Ankstesni įrašai


Spalio 20 ir 21 dienomis 1a ir 1b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“. Programos metu sužinojo šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas bei daug kitų įdomių dalykų. Be to, ne tik gyvai pamatė visą gamybos bei kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavo. Mokiniai programos metu skanavo savo pačių kepto šakočio, mėgavosi arbata. Parodomasis šakočio kepimas nepaliko abejingų. Pirmokams patiko ši saldi pramoga, jie įgijo naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą.

1 a ir 1b klasės mokiniai dalyvavo molio terapijos užsiėmimuose, kuriuos vedė Jolita Bužinskienė. Vaikai sužinojo, kas iš molio buvo gaminama seniau, apžiūrėjo iš moliopagamintus dirbinius. O smagiausia buvo patiems prisiliesti prie šios plastiškos medžiagos, pajusti jį savo mažom rankelėm bei sukurti savo darbelį, kurį išdegs didžiulėje krosnyje. Smagiai praleidome laiką, darbas drauge suteikė daug teigiamų emocijų.

2020-ieji yra Vaiko emocinės gerovės metai. Prisijungdami prie šios iniciatyvos, progimnazijoje vykdome projektą „Leiskime laiką kartu“. Projekto idėja – per kūrybines veiklas ugdyti vaikų socialines emocines kompetencijas, todėl į progimnaziją jau ne pirmą kartą pasikvietėme Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorę, kuri supažindino vaikus  su penkiomis išskirtinėmis bei terapinėmis veiklomis.

Spalio 9,14 dienomis pirmokai lankėsi miesto bibliotekoje,dalyvavo iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2020“(jos tikslas – populiarinti pasaką, kaip ugdymo priemonę, siekiant vaikus sudominti pasakomis bei įtraukti į pasakų skaitymo procesą) veiklose. Vaikai susipažino su lėlių teatru „Mįsliukas". Žiūrėjo spektakliuką „Vištytė ir gaidelis",piešė pasakos veikėjus, žaidė žaidimus. Buvo labai smagu.

Burnos higiena turi didelę reikšmę bendrai sveikatos būklei ir gyvenimo kokybei. Kaip rodo Lietuvoje atliktos epidemiologinės studijos,kas antras trimetis turi sugedusių dantų. 98% šių dantų pažeidimų yra negydyti. 
Kad situacija imtų keistis, spalio 20 d.progimnazijoje pirma pamoka pirmokams prasidėjo susitikimu „Graži šypsena“ su visuomenės sveikatos specialiste Irena Čeponiene. Jo metu vaikai žaisdami mokėsi tinkamai rūpintis savo dantimis, kalbėjo apie dantų priežiūros ir burnos higienos svarbą.