Renginiai

Praktinė mokinių veikla gamtoje

Mokydamiesi gamtos mokiniai nemažai laiko praleidžia ne tik klasėje, bet ir atlikdami daug praktinių užduočių kitose aplinkose. Viena iš tokių rugsėjo paskutinėmis dienomis buvo praktinė veikla „Pažinkime mišką“, kurios metu šeštokams reikėjo surasti spygliuotį medį, kuris numeta žiemą spyglius, surasti pušies kankorėžį, spyglį, juos išmatuoti, pasidomėti miško paklotės augalais ir gyvūnais ir buvo pateikta dar daugybė kitų linksmų bei kūrybiškų užduočių. Pamokų laikas tikrai neprailgo ir buvo naudingai praleistas.

___________________________

Raminta Trinkūnienė Įrašo autorius:
Raminta Trinkūnienė
Chemijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Spalio 1 dieną 5-6 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su  Ignalinos aplinkos apsaugos viršininku  V. Ksenzovu , kuris mokiniams papasakojo apie aplinkos apsaugos pažeidimus, neteisėtą žvejybą, brakonieriavimo atvejus, sužeistus gyvūnus kelyje, netinkamai tvarkomas atliekas ir kitą aplinkai daromą žalą. Taip pat mokiniams  buvo priminta, kaip elgtis gamtoje, kuo poilsiavietė skiriasi nuo stovyklavietės. Mokiniai buvo labai smalsūs, uždavė daug klausimų ir džiaugėsi šia pamoka.

Spalio 2 dieną 1a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamokos vyko miške. Vaikai dėliojo paveikslus iš gamtinės medžiagos. Buvo smagu atrasti savo kūrybines galias netradicinėje aplinkoje. Kviečiu pasidžiaugti jaunųjų menininkų darbais.

Ketvirtokai, toliau vykdydami projektą „Saugokite Žemę“, rugsėjo mėnesį keliavo į Ignalinos šilumos tinklus. Tikslas – sužinoti, kaip ši įmonė rūpinasi gamtos išsaugojimu. Darbuotojai Arvydas Vilčinskas ir Dovydas Šimkūnas aprodė mokiniams visą įmonę. Vaikai pamatė, kuo kūrenamos krosnys, kokiais vamzdžiais šilumakeliauja į gyvenamuosius namus. O svarbiausia, sužinojo, koks yra ekologiškas ir neteršiantis aplinkos kuras. Vaikams ši viešnagė labai patiko, nes daug pamatė ir sužinojo.

Rugsėjo mėnesį ketvirtokai pradėjo vykdyti projektą „Saugokime Žemę“. Pirmoji išvyka buvo į Ignalinos savivaldybę. Čia ketvirtokams  pasakota apie ekologiją, gamtos saugojimą, atliekų tvarkymą ir rūšiavimą, invazinius augalus ir savivaldybės darbus rūpinantis aplinka. Rodytos įdomios, nuotaikingos gamtos fotografų nuotraukos iš gyvūnų gyvenimo. 
Netradicinę pamoką vedė savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio vyr. specialistas Simonas Kajėnas. Po pamokos jis vaikams ir mokytojams išdalijo lankstinukus apie gamtos saugojimą, perdavė ir saldžių dovanų.

2020 m. rugsėjo 24 d. Paliesiaus dvare vyko projekto PATIRTYS MENŲ MENĖSE pristatymas, kuriame dalyvavo progimnazijos 8 klasių mokiniai. Vyko dailės ir muzikos kūrybinės dirbtuvės.
Mokiniai buvo supažindinti su Ignalinos rajone kūrusių menininkų – muzikų Miko ir Kipro Petrauskų –  kūryba (pristatė Ceikinių bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Ona Martinėnienė ir Ceikinių kaimo seklyčios vadovė Ema Trapikienė). Vyko etnokultūros popietė ir pažintis su autentiškomis Ignalinos krašto sutartinėmis.
Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti programos renginiuose.