Renginiai

Profesinė mokytojų šventė progimnazijoje

„Nulipdyti gražią skulptūrą ir įkvėpti
jai gyvybę – kilnu, bet išugdyti jauną
protą, savaip subrandinti jauną sielą
ir įkvėpti jai tiesos jausmą – dar kilniau“.

Viktoras Hugo
Kasmet, kai po kojomis čeža spalvingi rudeniniai lapai, o dangų graudina išskrendančių paukščių virtinės, Mokytojus aplanko jų profesinė šventė. Laiko ratas, sukdamasis įvairiaspalviame gamtos fone, tarytum trumpam stabteli ties Mokytoju ir leidžia jam pajusti savo darbo prasmę.
Šiemet šventės proga Mokytojus su švente sveikino ir dovanėles įteikė  savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Juozas Rokas, švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Šiltus sveikinimo žodžius tarė progimnazijos direktorė Danutė Jatulė.
Dėkodami Mokytojams už prasmingą triūsą progimnazijos mokiniai surengė nuostabią popietę, kurioje Mokytojai išgyveno ypatingą jautrumo akimirką.
Juk kartais reikia tiek nedaug, kad pasijustum laimingas – žmogaus šalia, šilto žvilgsnio, paprasto „ačiū“ už tai, jog esi, jog supranti, jog neatstumi ir padedi tapti žmogumi, kai „nematoma dvasia praskrieja, sujudindama gelsvus lapus, kurie nukloja taką į širdį...“

 

___________________________

Rasa Sriubaitė Įrašo autorius:
Rasa Sriubaitė
Anglų kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Spalio 2 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje buvo paminėta Šypsenos diena. Mokinių tarybos atstovai, pasidabinę šypsenomis ir spalvingais balionais, sveikino visus mokinius ir mokyklos darbuotojus. Kad galėtų patekti į mokyklą, visiems reikėjo pajudėti tarybiečių sugalvotose veiklose ir nusišypsoti. Tikimės, kad tą dieną nusišypsojus rytinė nuotaika pakilo.

Mokydamiesi gamtos mokiniai nemažai laiko praleidžia ne tik klasėje, bet ir atlikdami daug praktinių užduočių kitose aplinkose. Viena iš tokių rugsėjo paskutinėmis dienomis buvo praktinė veikla „Pažinkime mišką“, kurios metu šeštokams reikėjo surasti spygliuotį medį, kuris numeta žiemą spyglius, surasti pušies kankorėžį, spyglį, juos išmatuoti, pasidomėti miško paklotės augalais ir gyvūnais ir buvo pateikta dar daugybė kitų linksmų bei kūrybiškų užduočių. Pamokų laikas tikrai neprailgo ir buvo naudingai praleistas.

Spalio 1 dieną 5-6 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su  Ignalinos aplinkos apsaugos viršininku  V. Ksenzovu , kuris mokiniams papasakojo apie aplinkos apsaugos pažeidimus, neteisėtą žvejybą, brakonieriavimo atvejus, sužeistus gyvūnus kelyje, netinkamai tvarkomas atliekas ir kitą aplinkai daromą žalą. Taip pat mokiniams  buvo priminta, kaip elgtis gamtoje, kuo poilsiavietė skiriasi nuo stovyklavietės. Mokiniai buvo labai smalsūs, uždavė daug klausimų ir džiaugėsi šia pamoka.

Spalio 2 dieną 1a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamokos vyko miške. Vaikai dėliojo paveikslus iš gamtinės medžiagos. Buvo smagu atrasti savo kūrybines galias netradicinėje aplinkoje. Kviečiu pasidžiaugti jaunųjų menininkų darbais.

Ketvirtokai, toliau vykdydami projektą „Saugokite Žemę“, rugsėjo mėnesį keliavo į Ignalinos šilumos tinklus. Tikslas – sužinoti, kaip ši įmonė rūpinasi gamtos išsaugojimu. Darbuotojai Arvydas Vilčinskas ir Dovydas Šimkūnas aprodė mokiniams visą įmonę. Vaikai pamatė, kuo kūrenamos krosnys, kokiais vamzdžiais šilumakeliauja į gyvenamuosius namus. O svarbiausia, sužinojo, koks yra ekologiškas ir neteršiantis aplinkos kuras. Vaikams ši viešnagė labai patiko, nes daug pamatė ir sužinojo.