Rudeniškas aštuntokų žygis

Nepaprastai šilti ir malonūs spalio mėnesio orai viliote vilioja laiką leisti gamtoje, todėl 8 a klasės mokiniai nusprendė eiti į žygį prie Gavio ežero.
Spalio 2 d. linksmas aštuntokų būrelis smagiai įveikė 4 kilometrų kelią. Gavio ežero pakrantėje įsirengė laikiną stovyklavietę. Mokiniai kūreno laužą, kepė bulves, dešreles. Po sočių pietų žaidė kamuoliu, rinko grybus, klausėsi muzikos, fotografavosi ežero fone, linksmai bendravo.
Kelios valandos gamtoje pralėkė nepastebimai greitai. Kelias į namus buvo kupinas malonių įspūdžių ir planų ateinančioms išvykoms.

Virginija Maskoliūnienė Įrašo autorius:
Virginija Maskoliūnienė
Mokinių tarybos kuratorė, lietuvių kalbos mokytoja

Progimnazijoje prasidėjo projekto „Iš širdies į širdį“, kurį inicijavo dorinio ugdymo mokytojos Agnė Lenard Levčenkienė ir Audronė Urbonienė bei  technologijų mokytoja Danguolė Lamanauskienė, vykdymas. Šios veiklos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, asmenines, socialines, pilietines kompetencijas, skatinant kūrybinę saviraišką, ugdant poreikį dalintis.

„Nulipdyti gražią skulptūrą ir įkvėpti
jai gyvybę – kilnu, bet išugdyti jauną
protą, savaip subrandinti jauną sielą
ir įkvėpti jai tiesos jausmą – dar kilniau“.

Viktoras Hugo

Spalio 2 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje buvo paminėta Šypsenos diena. Mokinių tarybos atstovai, pasidabinę šypsenomis ir spalvingais balionais, sveikino visus mokinius ir mokyklos darbuotojus. Kad galėtų patekti į mokyklą, visiems reikėjo pajudėti tarybiečių sugalvotose veiklose ir nusišypsoti. Tikimės, kad tą dieną nusišypsojus rytinė nuotaika pakilo.

Mokydamiesi gamtos mokiniai nemažai laiko praleidžia ne tik klasėje, bet ir atlikdami daug praktinių užduočių kitose aplinkose. Viena iš tokių rugsėjo paskutinėmis dienomis buvo praktinė veikla „Pažinkime mišką“, kurios metu šeštokams reikėjo surasti spygliuotį medį, kuris numeta žiemą spyglius, surasti pušies kankorėžį, spyglį, juos išmatuoti, pasidomėti miško paklotės augalais ir gyvūnais ir buvo pateikta dar daugybė kitų linksmų bei kūrybiškų užduočių. Pamokų laikas tikrai neprailgo ir buvo naudingai praleistas.

Spalio 1 dieną 5-6 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su  Ignalinos aplinkos apsaugos viršininku  V. Ksenzovu , kuris mokiniams papasakojo apie aplinkos apsaugos pažeidimus, neteisėtą žvejybą, brakonieriavimo atvejus, sužeistus gyvūnus kelyje, netinkamai tvarkomas atliekas ir kitą aplinkai daromą žalą. Taip pat mokiniams  buvo priminta, kaip elgtis gamtoje, kuo poilsiavietė skiriasi nuo stovyklavietės. Mokiniai buvo labai smalsūs, uždavė daug klausimų ir džiaugėsi šia pamoka.