Startavo projektas „Iš širdies į širdį“

Progimnazijoje prasidėjo projekto „Iš širdies į širdį“, kurį inicijavo dorinio ugdymo mokytojos Agnė Lenard Levčenkienė ir Audronė Urbonienė bei  technologijų mokytoja Danguolė Lamanauskienė, vykdymas. Šios veiklos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, asmenines, socialines, pilietines kompetencijas, skatinant kūrybinę saviraišką, ugdant poreikį dalintis.
Pirmame projekto etape šeštų klasių mokiniai gamino atvirukus mokytojams senjorams ir juos aplankydami pasveikino artėjančios Mokytojo dienos proga. Mokytojai džiaugėsi mokinių dėmesiu, linkėjimais, gražiu, mandagiu elgesiu, o mokiniai patyrė daug šiltų emocijų bei įspūdžių. Buvo gera dalintis ir keisti širdžių šiluma.

Agnė Lenard-Levčenkienė Įrašo autorius:
Agnė Lenard-Levčenkienė
Etikos mokytoja

„Nulipdyti gražią skulptūrą ir įkvėpti
jai gyvybę – kilnu, bet išugdyti jauną
protą, savaip subrandinti jauną sielą
ir įkvėpti jai tiesos jausmą – dar kilniau“.

Viktoras Hugo

Spalio 2 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje buvo paminėta Šypsenos diena. Mokinių tarybos atstovai, pasidabinę šypsenomis ir spalvingais balionais, sveikino visus mokinius ir mokyklos darbuotojus. Kad galėtų patekti į mokyklą, visiems reikėjo pajudėti tarybiečių sugalvotose veiklose ir nusišypsoti. Tikimės, kad tą dieną nusišypsojus rytinė nuotaika pakilo.

Mokydamiesi gamtos mokiniai nemažai laiko praleidžia ne tik klasėje, bet ir atlikdami daug praktinių užduočių kitose aplinkose. Viena iš tokių rugsėjo paskutinėmis dienomis buvo praktinė veikla „Pažinkime mišką“, kurios metu šeštokams reikėjo surasti spygliuotį medį, kuris numeta žiemą spyglius, surasti pušies kankorėžį, spyglį, juos išmatuoti, pasidomėti miško paklotės augalais ir gyvūnais ir buvo pateikta dar daugybė kitų linksmų bei kūrybiškų užduočių. Pamokų laikas tikrai neprailgo ir buvo naudingai praleistas.

Spalio 1 dieną 5-6 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su  Ignalinos aplinkos apsaugos viršininku  V. Ksenzovu , kuris mokiniams papasakojo apie aplinkos apsaugos pažeidimus, neteisėtą žvejybą, brakonieriavimo atvejus, sužeistus gyvūnus kelyje, netinkamai tvarkomas atliekas ir kitą aplinkai daromą žalą. Taip pat mokiniams  buvo priminta, kaip elgtis gamtoje, kuo poilsiavietė skiriasi nuo stovyklavietės. Mokiniai buvo labai smalsūs, uždavė daug klausimų ir džiaugėsi šia pamoka.

Spalio 2 dieną 1a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamokos vyko miške. Vaikai dėliojo paveikslus iš gamtinės medžiagos. Buvo smagu atrasti savo kūrybines galias netradicinėje aplinkoje. Kviečiu pasidžiaugti jaunųjų menininkų darbais.