Renginiai

Tęsiamas projektas „Saugokite Žemę“

Ketvirtokai, toliau vykdydami projektą „Saugokite Žemę“, rugsėjo mėnesį keliavo į Ignalinos šilumos tinklus. Tikslas – sužinoti, kaip ši įmonė rūpinasi gamtos išsaugojimu. Darbuotojai Arvydas Vilčinskas ir Dovydas Šimkūnas aprodė mokiniams visą įmonę. Vaikai pamatė, kuo kūrenamos krosnys, kokiais vamzdžiais šilumakeliauja į gyvenamuosius namus. O svarbiausia, sužinojo, koks yra ekologiškas ir neteršiantis aplinkos kuras. Vaikams ši viešnagė labai patiko, nes daug pamatė ir sužinojo.

___________________________

Regina Jeremejeva Įrašo autorius:
Regina Jeremejeva
Pradinių klasių auklėtoja
Ankstesni įrašai


Rugsėjo mėnesį ketvirtokai pradėjo vykdyti projektą „Saugokime Žemę“. Pirmoji išvyka buvo į Ignalinos savivaldybę. Čia ketvirtokams  pasakota apie ekologiją, gamtos saugojimą, atliekų tvarkymą ir rūšiavimą, invazinius augalus ir savivaldybės darbus rūpinantis aplinka. Rodytos įdomios, nuotaikingos gamtos fotografų nuotraukos iš gyvūnų gyvenimo. 
Netradicinę pamoką vedė savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio vyr. specialistas Simonas Kajėnas. Po pamokos jis vaikams ir mokytojams išdalijo lankstinukus apie gamtos saugojimą, perdavė ir saldžių dovanų.

2020 m. rugsėjo 24 d. Paliesiaus dvare vyko projekto PATIRTYS MENŲ MENĖSE pristatymas, kuriame dalyvavo progimnazijos 8 klasių mokiniai. Vyko dailės ir muzikos kūrybinės dirbtuvės.
Mokiniai buvo supažindinti su Ignalinos rajone kūrusių menininkų – muzikų Miko ir Kipro Petrauskų –  kūryba (pristatė Ceikinių bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Ona Martinėnienė ir Ceikinių kaimo seklyčios vadovė Ema Trapikienė). Vyko etnokultūros popietė ir pažintis su autentiškomis Ignalinos krašto sutartinėmis.
Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti programos renginiuose.

Rugsėjo 26 diena – Europos kalbų diena. Tradiciškai ji minėta ir mūsų progimnazijoje.Penktokai susikovė „Protų mūšyje“ ir išsiaiškino, kas daugiausiai žino apie kalbas bei šalis. 6-8 klasių mokiniai rengė pristatymus apie kalbas, kurios vartojamos Europoje, rinko įdomius faktus apie jas, mokėsi pasakyti „ačiū’’, ,,aš tave myliu” įvairiomis kalbomis.

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu buvo patvirtinta Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ 2019-2020 mokslo metų dalyviu, todėl šių metų progimnazijos šeštokai rugsėjo 15d. lankėsi Šilutės PMC Žuvininkystės praktinio mokymo centre.Moksleiviai susipažino su žuvų augintojo profesija, sužinojo, kas yra akvakultūra, domėjosi žuvų šėrimo įranga bei pašarais, galėjo patys pašerti žuvis.

Rugsėjo 25 d. 2a klasėje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, skirta poeto Justino Marcinkevičiaus jubiliejui paminėti. Progimnazijos bibliotekoje vaikus pasitiko Danguolė Šimonienė, kuri pristatė Justino Marcinkevičiaus kūrybą, vaikams išleistas poeto knygas.Po to visi drauge keliavo į miško aikštelę, kur klausėsi bibliotekininkės Danguolės Šimonienės skaitomos poemos „Grybų karas", ją aptarė, smagiai juokavo ir dalijosi savo grybavimo patirtimi. Sugrįžę į mokyklą, vaikai per technologijų pamoką iš plastilino lipdė įvairių dydžių ir spalvų grybus, surengė savo darbelių parodėlę. Dėkojame progimnazijos bibliotekininkei už suteiktas žinias, teigiamas emocijas ir kartu praleistą laiką.