Renginiai

Sveiki atvykę į 2020-ųjų Šiaurės šalių literatūros savaitę

Startavo tradicinė Šiaurės šalių litertaūros savaitė, kuri kviečia vaikus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje Šių metų skaitymų tema yra „Šiaurės šalys ir pasaulis”.Mažiausiems siūloma knyga „Visi iki vieno”, aut. Kristine Roskifte. Paaugliams ir jaunimui –„Žudiko beždžionė“, 6-7 skyrius, aut. JakobWegelius.
„Visi iki vieno" – šiuolaikiška paveikslėlių knyga, kurios autorė ir iliustruotoja yra norvegų rašytoja Kristina Roskifte. Originalus knygos pavadinimas „Allesammenteller" reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi. „Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvienas turime savo unikalią istoriją. Visi esame svarbūs, visi iki vieno. Ir vienas jų esi tu!"  Mūsų pasaulis – begalinis žmonių ir jų istorijų margumynas. Visi turime savo vidinį ir išorinį pasaulį, mus siejantį, o kartu ir išskiriantį iš kitų kaip atskirus individus.
4 B klasės mokiniai skaitė šios knygos ištraukas, kuriose rado daug panašumų su šių dienų aktualijomis ir tai sukėlė daug diskusijų. Po skaitymo kūrė piešinį „Visi iki vieno“, pradėdami piešti save popieriaus lapo viduryje, vėliau aplink save piešdami kitus. 4A ir 4C klasės mokiniai taip pat skaitė knygos ištraukas, bandydami jas aptarti ir padiskutuoti.
Progimnazijos bibliotekoje įkurtas Šiaurietiškas kampelis  su Šiaurės šalių knygomis.

 

___________________________

Danguolė Šimonienė Įrašo autorius:
Danguolė Šimonienė
Bibliotekos vedėja
Ankstesni įrašai


Trečiokai buvo pakviesti į nuotolines emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėles. Vaikai mokėsi pažinti savo ir kitų jausmus, atpažinti, išmokti suvaldyti ir tinkamai nukreipti pyktį, kad jis netaptų žalingas aplinkui esantiems. Žaidimų ir judesio būdu išreiškę emocijas, vėliau eksperimentavo – gamino jausmų indus. Užsiėmimą baigė meditacijos pratimu. 

Spalio 22 d. nuo 12 iki 16 val. prie Paplovinio ežero vyko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleiviams skirtas sveikatingumo renginys – orientavimosi sporto žymėta trasa komandinės varžybos. Renginio organizatoriai siekė, kad vaikai aktyviai praleistų laisvalaikį gamtoje, pamiltų ir geriau pažintų Ignalinos mieste esantį parkinį mišką, kuriame pasislėpę Mekšrinio ir Pelėdinio ežeriukai, o raižytoje vietovėje apipelkėjusiomis daubomis vingiuoja skaidrus upeliukas.

Beveik visą spalį Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė vaikus į iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2020“ veiklas, skirtas „Mįsliuko“ lėlių teatro 25-ajam gimtadieniui paminėti. Šių įdomių veiklų tikslas – sudominti vaikus pasakomis, skatinti jas skaityti.  

Spalio 20 ir 21 dienomis 1a ir 1b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“. Programos metu sužinojo šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas bei daug kitų įdomių dalykų. Be to, ne tik gyvai pamatė visą gamybos bei kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavo. Mokiniai programos metu skanavo savo pačių kepto šakočio, mėgavosi arbata. Parodomasis šakočio kepimas nepaliko abejingų. Pirmokams patiko ši saldi pramoga, jie įgijo naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą.

1 a ir 1b klasės mokiniai dalyvavo molio terapijos užsiėmimuose, kuriuos vedė Jolita Bužinskienė. Vaikai sužinojo, kas iš molio buvo gaminama seniau, apžiūrėjo iš moliopagamintus dirbinius. O smagiausia buvo patiems prisiliesti prie šios plastiškos medžiagos, pajusti jį savo mažom rankelėm bei sukurti savo darbelį, kurį išdegs didžiulėje krosnyje. Smagiai praleidome laiką, darbas drauge suteikė daug teigiamų emocijų.